reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toxoplazmoza

Przepraszam, że tak późno.Fajnie, że wszystko w porządku dzidzią.
Ja na amniopunkcje się nie zdecydowałam, ale albo w piątek albo w poniedziałek będę robiła USG 4d.Głównie chodzi mi o zbadanie dziecka pod kątem wad wrodzonych związanych z toksoplazmozą.
 
reklama
Czy jest to jakieś specjalne badanie? Jak tego szukać i gdzie? Testy biochemiczne wyszły ok. Sama nie wiem czy dalej gdzieś szukać czy zostawić już wszystko w rękach Boga.

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Już przeczytałam. Tam gdzie robiłam prenatalne jest możliwość za dopłatą zrobić 4d. Jak będę robić w 20 tc to oczywiście skorzystam z tej opcji. Jednak człowiek dużo nie wie. Dobrze, że istnieją takie miejsc jak to tutaj :)
Pozdrawiam

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny!
Czy któraś z Was miała w ciąży toxoplazmzę nabytą ?
Proszę o jakieś informację ...

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam. Przez 3 tygodnie brałam Rovamycyne. Córcia urodziła sie chora ale nie przez toxo (miala badania w tym kierunku).

Głowa do góry [emoji6]

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny, dawno nie wchodzilam na forum, ja tez mialam juz dwukrotnie powtórzone badania i igg oraz igm wychodzi ciagle na plusie, awidność 41,45% a teraz 44,5% gdzie do 40% jest duze prawdopodobieństwo swierzej infekcji. Lekarz z poradni chorób zakaźnych nie karze mi brać antybiotyku, twierdząc że zarazilam się przed ciążą jednak moja ginekolog upiera sie żeby brać. Na początku dała mi na 10 dni, poczekaliśmy na kolejne badania i teraz przepisała mi na miesiąc. Usg nie wykazało nic niepokojącego ale ona twirdzi że po 20 tyg. bedzie coś widać.Czy wy też bierzecie rovamicyne?
 
Hej dziewczyny, dawno nie wchodzilam na forum, ja tez mialam juz dwukrotnie powtórzone badania i igg oraz igm wychodzi ciagle na plusie, awidność 41,45% a teraz 44,5% gdzie do 40% jest duze prawdopodobieństwo swierzej infekcji. Lekarz z poradni chorób zakaźnych nie karze mi brać antybiotyku, twierdząc że zarazilam się przed ciążą jednak moja ginekolog upiera sie żeby brać. Na początku dała mi na 10 dni, poczekaliśmy na kolejne badania i teraz przepisała mi na miesiąc. Usg nie wykazało nic niepokojącego ale ona twirdzi że po 20 tyg. bedzie coś widać.Czy wy też bierzecie rovamicyne?
Hej.
U mnie wynik ewidentnie wskazywał, że zaraziłam się na początku ciąży. Brałam rovamycynę najpierw 2 razy dziennie , później 3 razy dziennie, a teraz Pani doktor kazała 2 razy dziennie. Ostatnie wyniki wyszły tak dziwne, że muszę na Cito powtórzyć i wrócić do Pani doktor od toxo. Mój lekarz stwierdził, że jeśli teraz i usg i test Papp-a wyszedł dobrze to już nic złego ni powinno się wydarzyć. Aktualnie 17tc więc za 3 tygodnie ponowne prenatalne. Czekam jak na zbawienie.

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej po dłuższej przerwie.
U nas jak na razie wszystko dobrze się toczy. Co prawda wyniki badań na tym samym poziomie od ponad 3 miesięcy ale synek rozwija się prawidłowo. Nie ma żadnych oznak toxo, a na USG po 20 tygodniu lekarka bardzo dokładnie przebadała go pod tym kątem. Wszystko wygląda na to, że jest zdrowy ale tak naprawdę ostatecznie będzie wiadomo po porodzie. Rovamycine biorę cały czas w ilości 3x3mln i tak ma już pozostać aż do porodu.
 
reklama
Hej po dłuższej przerwie.
U nas jak na razie wszystko dobrze się toczy. Co prawda wyniki badań na tym samym poziomie od ponad 3 miesięcy ale synek rozwija się prawidłowo. Nie ma żadnych oznak toxo, a na USG po 20 tygodniu lekarka bardzo dokładnie przebadała go pod tym kątem. Wszystko wygląda na to, że jest zdrowy ale tak naprawdę ostatecznie będzie wiadomo po porodzie. Rovamycine biorę cały czas w ilości 3x3mln i tak ma już pozostać aż do porodu.
U mnie wyniki już były lepsze, a teraz się pogorszyły. Z poradni patologii ciąży odesłali mnie do poradni chorób zakaźnych. Zmiany w leczeniu czyli inaczej stosować antybiotyk. Badania prenatalne przez lekarza pediatre zrobione. Wszystko jest ok i żadnych oznak tokso u synka nie ma. Mama czwórki widzę, że też chłopiec będzie [emoji5]U nas ogromna niespodzianka, ponieważ wstępnie lekarz mówił, że dziewczynka. Będziemy mieli parkę. Byle zdrowy! Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam za nas wszystkie kciuki. Mam nadzieję, że niebawem wszystkie podzielimy się cudowna nowina, że mamy zdrowe dzieci.
Jeszcze jedno pytanie. Czy Wam też lekarz każe rodzic w klinice z 3 stopniem referencyjnosci?
Pozdrawiam

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry