reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toxoplazmoza

Cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze. Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie. W tej sytuacji to faktycznie czy ta amniopunkcja jest konieczna ... ? Hmm. Ciężka sprawa. Zobaczymy jak u mnie się to dalej potoczy. Za dwa tygodnie myślę, że będę wiedziała znacznie więcej. Dziękuję za wiadomość :)

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam, was dziewczyny, mam taki problem jak wy, tydzień temu okazało się, że mam toksoplazmozę. Umieram ze strachu o moje dzieciątko, jestem w 10 tyg. ciąży. Ginekolog przepisał mi rovamicyne 3/dziennie. byłam w poradni chorób zakaźnych, żeby zrobić awidność, czekam na wyniki do piątku. Modle się żeby się okazało, że zachorowałam przed ciążą i maluszkowi nic nie grozi.
 
Okazało się, że jedna z moich koleżanek też od 3 miesiąca ciąży brała ten antybiotyk i urodziła zdrowego synka. Może rzeczywiście nie ma co nastawiać się, że będzie źle. Ale jak tu przestawić się na pozytywne myślenie, Mama 4 doczytałam się w Twoich wpisach, że badanie prenatarne wyszło dobrze, więc juz pierwszy sukces i powód żeby myślec pozytywnie,będzie dobrze.
 
Witam, was dziewczyny, mam taki problem jak wy, tydzień temu okazało się, że mam toksoplazmozę. Umieram ze strachu o moje dzieciątko, jestem w 10 tyg. ciąży. Ginekolog przepisał mi rovamicyne 3/dziennie. byłam w poradni chorób zakaźnych, żeby zrobić awidność, czekam na wyniki do piątku. Modle się żeby się okazało, że zachorowałam przed ciążą i maluszkowi nic nie grozi.
Cześć Wiktoryno
Głowa do góry. Ja wylałam morze łez. U mnie awidność niska , ale Pani doktor i mój ginekolog twierdzą, że mam być spokojna. Mam wśród znajomych, znajomych kilka dziewczat, które albo są w ciąży i mają toxo, albo mają już dzieci. U każdej wszystko jest dobrze. Także dlaczego u nas ma być inaczej? Ja dzisiaj robiłam kolejne badania i czekam na wyniki. Zaczęłam też pytać o prenatalne i chyba muszę ostatecznie zadzwonić i umówić się na badanie. Bardzo się boję... jednak jestem pełna nadziei.
POZDRAWIAM!

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiktoryna-witaj. Oby awidność okazała się wysoka. U mnie niestety jest nadal graniczna ale i tak jestem dobrej myśli.

Przeczytałam trochę artykułów , opracowań i badań naukowych na temat toksoplazmozy i jedno teraz wiem na pewno. Ryzyko zarażenia dziecka jeśli do zakażenia doszło na początku ciąży jest znikome. Musimy być dobrej myśli. Po dzisiejszej rozmowie z ginem jestem przekonana że nie będę robić amniopunkcji. Tak naprawdę to daje tylko świadomość że dziecko jest zarażone lub nie. Jak mam ryzykować dla zaspokojenia własnej ciekawości to wg mnie nie warto.
 
Wiktoryna-witaj. Oby awidność okazała się wysoka. U mnie niestety jest nadal graniczna ale i tak jestem dobrej myśli.

Przeczytałam trochę artykułów , opracowań i badań naukowych na temat toksoplazmozy i jedno teraz wiem na pewno. Ryzyko zarażenia dziecka jeśli do zakażenia doszło na początku ciąży jest znikome. Musimy być dobrej myśli. Po dzisiejszej rozmowie z ginem jestem przekonana że nie będę robić amniopunkcji. Tak naprawdę to daje tylko świadomość że dziecko jest zarażone lub nie. Jak mam ryzykować dla zaspokojenia własnej ciekawości to wg mnie nie warto.
Hej dziewczyny. Ja jutro kolejny wynik awidności odbieram. Umowiłam się też na 1 czerwca na prenatalne. Chyba umrę ze strachu do tego czasu. Mama czwórki- zazdroszczę, że jesteś jeden krok dalej :)
Trzymajcie się!

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Narebia, Wiktoryna jak tam Wasze wyniki?
Ja będę robiła kolejne badania w tym tygodniu.
Niestety awidności wczoraj nie było. Myślę, że będzie w poniedziałek. Przełożyłam badanie prenatalne na wtorek. Trzymajcie kciuki dziewczyny żeby było wszystko ok . Wczoraj miałam wizytę u ginekologa i dużo mi o tym wszystkim powiedział. Faktycznie chyba możemy się uspokoić. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny.
Odebrałam wynik. Awidność 44,20%. Nic się nie zmieniło na lepsze. Jutro o 10.30 prenatalne. Już nie potrafię sobie znaleźć miejsca :(Bardzo się boję...

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jestem po prenatalnych. Wszystko ok, dziecko rozwija się prawidłowo:)Żadnych nieprawidłowości ! Kamień z serca :)

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry