reklama

Toxoplazmoza

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Narebia, 9 Maj 2016.

1. Narebia

Narebia Zaciekawiona BB

Cześć dziewczyny!
    Czy któraś z Was miała w ciąży toxoplazmzę nabytą ?
    Proszę o jakieś informację ...

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom

2. kate_p7

kate_p7 Fanka BB :)

moja mama miała ze mną i wszystko było ok..

3. reklama
  4. Narebia

Narebia Zaciekawiona BB

Dziękuję za wpis. Potrzebuję dużo takich wiadomości, bo zmagam się z tym paskudztwem, a jestem w 11 tc.
    Pozdrawiam :)

5. kate_p7

kate_p7 Fanka BB :)

Moja koleżanka tez miała i dziecie zdrowe, tylko nie pamiętam czy chorowała właśnie czy miała te "stare" przeciwciała.
    Dobra opieka i wszystko będzie dobrze:-)

6. Narebia

Narebia Zaciekawiona BB

Jutro wizyta u specjalisty od toxo. Bardzo się denerwuje, ale wierzę, że musi być dobrze.
    Dziękuję :)

7. mama-czwórki

mama-czwórki Fanka BB :)

Narebia-Widzę, że jesteśmy w podobnej sytuacji. Ja mam Toxo i jestem w 14 tygodniu. Robiłam Igg, Igm i awidność i jednoznacznie nikt nie jest w stanie stwierdzić kiedy zakaziłam się tym świństwem. Jak tam po wizycie u specjalisty? Zażywasz antybiotyk? Ja biorę Rovamycynę 3x 3mln.

8. Narebia

Narebia Zaciekawiona BB

Witam!
    U mnie awidność jest niska czyli zaraziłam się w ciąży.Antybiotyk biorę od 1.5 tygodnia 2x 3 mln jednostek. Pani doktor dziś powiedziała, że taką dawkę leku zostawić. Ponownie zrobić badanie na toxo i awidność jeszcze raz i za dwa tygodnie się pokazać. Powiedziała mi tylko, że szybko wykryta toxo i leczona w tak wczesnej ciąży bardzo chroni dziecko. Kazała być spokojną i się nie denerwować. Mam nadzieję, że tak jest i będzie wszystko ok.
    Od którego tygodnia ciąży wiesz o zakażeniu?
    Pozdrawiam serdecznie :)

9. mama-czwórki

O toxoplazmozie dowiedziałam się w 11 tygodniu. Jutro będą powtarzała badania.
    Poprzednie wyniki miałam takie:Igg ponad 280 Igm 2,37 a awidność 50% czyli graniczna. Po tygodniu Igg spadło do 270.
    Ja też oczywiście mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy ale jednak gdzieś tam z tyłu głowy jednak plączą się czarne myśli.
    Poza skierowaniem do poradni chorób zakaźnych dostałam jeszcze skierowanie do przyszpitalnej patologii ciąży gdzie dziś będę miała robione pierwsze badania prenatalne w postaci Usg i testów z krwi. Mój ginekolog namawia mnie też na amniopunkcję Ale powiem Ci,że mam ogromne wątpliwości.Ty będziesz robiła amniopunkcję?

10. reklama
  11. Narebia

Narebia Zaciekawiona BB

Ja Igg miałam >200 a Igm 62,69. Awidność 36,9 %. Leki biorę od początku 9 tygodnia. Rozmawiałam z moim lekarzem o prenatalnych badaniach, ale o amniopunkcji nikt nic nie mówił. Wiem, że to dość ryzykowne badanie. Szczerze nie wiem czy bym się zdecydowała... Zobaczymy co zdecyduje lekarka jak pojadę z nowymi wynikami. Staram się myśleć, że wszystko będzie dobrze, ale jednak... Daj znać jak po badaniach. Trzymam kciuki!
    Trzymaj się!

12. mama-czwórki

Dzięki za kciuki. W obrazie Usg wszystko jest ok a wynik Pappa na być dopiero za tydzień.Co do amniopunkcji to nie wiem, czy wiesz ale wykonuje się ją żeby potwierdzić lub wykluczyć toxo u dziecka. W przypadku potwierdzenia wprowadzane są inne antybiotyki, nakierunkowane na leczenie dziecka. Ginekolog mi dobitnie ją sugerował , natomiast lekarka chorób zakaźnych stwierdziła że tak naprawdę nie ma żadnych dowodów na to że antybiotykoterapia nakierunkowana na dzidzię jest skuteczna i przynosi jakiegolwiek rezultaty.
    O ile po rozmowie z ginekologiem byłam na nią zdecydowana, nawet zapisałam się na 07.07 to w tej chwilii mam już odmienne zdanie i na 90% z niej zrezygnuję.

Poleć forum