reklama

tran???

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez kalinusia, 30 Kwiecień 2008.

1. kalinusia

kalinusia Zaciekawiona BB

Mam pytanie czy podajecie dzieciom tran? jak tak, to od kiedy?mozna nabyc bez recepty i konsultacji z lekarzem?

2. tampeza

tampeza Wrześniowe mamy'08

Ja podaje od 4 tygodnia zycia, po jednej lyzeczce, W Norwegii wszystkie dzieci dostaja, zamiast wit D3 w kropelkach, nie trzeba konsultowac z lekarzem

3. reklama
  4. saly

saly Zadomowiona(y)

może i w Norwegii podają, ale przecież tranu nie powinny pić kobiety w ciąży ze wzg. na wysoką zawartość jodu i ewentualne z nim związane zaburzenia tarczycy. Więc z dzieckiem( niemowlęciem ) będzie podobnie, a przecież nie bedziesz robiła maleństwu badań na t3 czy TSH. Tran to skarb, i na pewno u starszych dzieci warto go wprowadzic, natomiast u takich maluszkow mialabym watpliwosci wlasnie ze wzg na poziom jodu

5. kalinusia

Doiedzialam sie wszystkiego na temat tranu! I ma bardzo wiele wlasciwosci wspanialych:-) Ale nie stety zarowno w Anglii jak i Polsce najwczesniej mozna go podawac po 3r.z.

6. tampeza

Od tego roku pediatrzy zalecaja w PL podawanie tranu niemowlakom, przeprowadzono badania, ktore wykluczyly jakiekolwiek zle skutki. Ja osobiscie robilam badania dziecku na Tsh i wszystko wyszlo w normie. Co do picia tranu przez kobiety w ciazy, tu jest to polecane

7. kalinusia

Tampeza! Czy znasz moze nazwe tego tranu w Polsce???Ja dzwonilam do polskiej apteki i farmaceutka udzielila mi informacji, ze tran sie podaje od 3r.z.
    Bardzo mi zalezy aby podawac to cudo mojemu malenstwu. Synek ma teraz 11-cie miesiecy. Czy Ty podajesz swojemu dziecku?

8. tampeza

Tran nazywa sie Møller`s tran, w zielonej butelce z zolta etykieta. Jak bylam w wakacje w PL to pediatra powiedziala ze ten wlasnie pokazal sie na rynku i lekarze polecaja go dla dzieci. Jest na nim napisane ze niemowlakom poczatkowo daje sie 2,5ml stopniowo zwiekszajac dawke, do 5ml w wieku 6 miesiecy.
    Jest jeszcze smakowy, cytrynowy, ale moja mala lubi zwykly:-)

9. e-stera

e-stera Fan(ka)

Ja tez zaczelam podawac tran.
    To prawda, jest taki dla dziec juz od 6 tygodnia zycia.Tran Norweski Molera tylko ja mam naturalny- bo cytrynowy moze uczulac...i nie zawiera kwasow DHA.
    W tamtym roku jak synek był mały i pil sztuczne mleko w sporych ilosciach w ktorym sa wszystkie witaminy to peditra nam odradzila.Teraz nie pije sztucznego mleka, nie dosatje jzu witaminy D3 do dawna wiec doatje tran
    Tylko ze to wymaga konsultacji pediatry- takich specyfikow nie stosujemy nigdy na wlasna reke-nawet jesli pisze na ulotce ze mozna od 6 tygdnia zycia stosowac.
    I na mejscu jest pisanei ze mozna robic to bez konsultacji pediatry, bo mozna wten sposob zaszkodzic dziecku

10. reklama
  11. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

ja podaje dziecku tram od 3 miesiąca życia i jeszcze nie chorował, sam lekarz mi doradził podawanie tranu szczególnie w okresie jesienno- zimowym, mały chętnie pije bo jest przyzwyczajony do tego smaku, kobieta w aptece tez doradzała mi podawanie tranu jak pytałam o wzmocnienie na zimę, ja osobiście nie słyszałam ze powinno się podawać powyżej 3 roku zycia:confused2:

12. klaudusiaNK

klaudusiaNK Fanka BB :)

http://www.mollerstran.pl./
    jest dla niemowląt od 6-7 m.ż tylko trzeba się skonsultować z lekarzem. Nas choroby jak na razie omijają :tak: We wtorek idę do pediatry to się zapytam czy mogę.
    A w sumie jak niektórzy twierdzą, że nie można dawać takim maluszkom to po co produkują?:confused::confused::confused:

Poleć forum