reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

tran???

reklama
Ja podaje od 4 tygodnia zycia, po jednej lyzeczce, W Norwegii wszystkie dzieci dostaja, zamiast wit D3 w kropelkach, nie trzeba konsultowac z lekarzem
 
może i w Norwegii podają, ale przecież tranu nie powinny pić kobiety w ciąży ze wzg. na wysoką zawartość jodu i ewentualne z nim związane zaburzenia tarczycy. Więc z dzieckiem( niemowlęciem ) będzie podobnie, a przecież nie bedziesz robiła maleństwu badań na t3 czy TSH. Tran to skarb, i na pewno u starszych dzieci warto go wprowadzic, natomiast u takich maluszkow mialabym watpliwosci wlasnie ze wzg na poziom jodu
 
Doiedzialam sie wszystkiego na temat tranu! I ma bardzo wiele wlasciwosci wspanialych:-) Ale nie stety zarowno w Anglii jak i Polsce najwczesniej mozna go podawac po 3r.z.
 
Od tego roku pediatrzy zalecaja w PL podawanie tranu niemowlakom, przeprowadzono badania, ktore wykluczyly jakiekolwiek zle skutki. Ja osobiscie robilam badania dziecku na Tsh i wszystko wyszlo w normie. Co do picia tranu przez kobiety w ciazy, tu jest to polecane
 
Tampeza! Czy znasz moze nazwe tego tranu w Polsce???Ja dzwonilam do polskiej apteki i farmaceutka udzielila mi informacji, ze tran sie podaje od 3r.z.
Bardzo mi zalezy aby podawac to cudo mojemu malenstwu. Synek ma teraz 11-cie miesiecy. Czy Ty podajesz swojemu dziecku?
 
Tran nazywa sie Møller`s tran, w zielonej butelce z zolta etykieta. Jak bylam w wakacje w PL to pediatra powiedziala ze ten wlasnie pokazal sie na rynku i lekarze polecaja go dla dzieci. Jest na nim napisane ze niemowlakom poczatkowo daje sie 2,5ml stopniowo zwiekszajac dawke, do 5ml w wieku 6 miesiecy.
Jest jeszcze smakowy, cytrynowy, ale moja mala lubi zwykly:-)
 
Ja tez zaczelam podawac tran.
To prawda, jest taki dla dziec juz od 6 tygodnia zycia.Tran Norweski Molera tylko ja mam naturalny- bo cytrynowy moze uczulac...i nie zawiera kwasow DHA.
W tamtym roku jak synek był mały i pil sztuczne mleko w sporych ilosciach w ktorym sa wszystkie witaminy to peditra nam odradzila.Teraz nie pije sztucznego mleka, nie dosatje jzu witaminy D3 do dawna wiec doatje tran
Tylko ze to wymaga konsultacji pediatry- takich specyfikow nie stosujemy nigdy na wlasna reke-nawet jesli pisze na ulotce ze mozna od 6 tygdnia zycia stosowac.
I na mejscu jest pisanei ze mozna robic to bez konsultacji pediatry, bo mozna wten sposob zaszkodzic dziecku
 
ja podaje dziecku tram od 3 miesiąca życia i jeszcze nie chorował, sam lekarz mi doradził podawanie tranu szczególnie w okresie jesienno- zimowym, mały chętnie pije bo jest przyzwyczajony do tego smaku, kobieta w aptece tez doradzała mi podawanie tranu jak pytałam o wzmocnienie na zimę, ja osobiście nie słyszałam ze powinno się podawać powyżej 3 roku zycia:confused2:
 
reklama
http://www.mollerstran.pl./
jest dla niemowląt od 6-7 m.ż tylko trzeba się skonsultować z lekarzem. Nas choroby jak na razie omijają :tak: We wtorek idę do pediatry to się zapytam czy mogę.
A w sumie jak niektórzy twierdzą, że nie można dawać takim maluszkom to po co produkują?:confused::confused::confused:
 
Do góry