reklama

Trening czystości, co , kiedy jak??

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2011' rozpoczęty przez klaudia_mama, 25 Marzec 2012.

1. klaudia_mama

klaudia_mama Fanka BB :)

Witam, nasze maluchy są coraz starsze i mądrzejsze
    Pewnie zastanawiacie się kiedy rozpocząć naukę nocnikowania.
    Zapraszam tutaj, podzielmy się radami i doświadczeniami:tak:

2. juchu:)

juchu:) Fanka BB :)

Ja napisze jak jest u nas.
    Norberta sadzam na nocnik od 7 miesiąca, jak zaczął twardo siedzieć.
    Sadzam go na nocnik za każdym razem jak wstanie i przy zmianie pampersa. Prawie zawsze albo nasika albo zrobi kupę.
    Na początku jak coś zrobił to mu biłam brawo i to go bardzo motywowało, bo zawsze bardzo się cieszył z tego brawa.
    Wołać się nie nauczył do dziś, jak zrobi się cieplej, to po polu będzie gonił w majteczkach i myślę, że załapie o co chodzi.

3. reklama
  4. Ewcia_822

Ewcia_822 Gość

Dziewczyny, a jak jest z Waszymi maluchami obecnie?

Tycjan sika w galoty choć wie doskonale, że robi sisi i że powinien robić na nocnik...

5. syla29

syla29 Fanka BB :)

Mój Szymek też dobrze wie,jak zrobi kupę lub siku ,bo od razu przychodzi i mi pokazuje,ale jak go posadzę na nocnik to schodzi z niego i tyle,chyba,że patrzy na bajkę to posiedzi dłużej.

6. klaudia_mama

klaudia_mama Fanka BB :)

michał bardzo dobrze rozumie nocnik , potrafi powiedzieć że chce kupkę czy siku, sam siada . U babci jak jest to sam siada i bardzo rzadko mu się zdarzy zrobić na podłogę, w domu różnie, ale większość do nocnika.

Kupki robi na dworze (w pampersa) lub w klatce schodowej, stara się unikać robienia w domu, nie wiem czemu. Zawsze go nagradzam jak zrobi, hmmm może się wstydzi :-(

Poleć forum