reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia

Dołączył(a)
17 Marzec 2024
Postów
1
Hej,
Po długim okresie starania się o dziecko, udało się zajść w ciąże. Niestety w 10 tc poroniłam. W wynikach wyszła trombofilia.
Lekarz prowadzący, powiedział, ze przy kolejnej ciąży włączy clexan dopiero od 6 tc. Teraz kazał brać acard.
Czy nie uważacie, że już powinnam brać clexan starając się o kolejną ciąże ?

Proszę o polecenie ginekologa ze Śląska i okolic który zajmuje się takimi problemami ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej! Poroniłam 3 ciąże i dopiero po tej trzeciej zdecydowałam się na badanie trombofilii. Nie wiem jakie dokładnie masz wyniki - u mnie wyszło MTFHR w heterozygocie i PAI-1 układ homozygotyczny. Biorę przez cały czas Acard 75 a hematolog zaleciła mi heparynę od samej wręcz owulacji, ale lekarz się nie zgodził i dostanę ją jak tylko zobaczę 2 kreski na teście. Acard prawdopodobnie też zostanie wtedy zwiększony do 150
 
Hej, mam trombofilię, u mnie od pozytywnego testu musialam brać heparynę. Acardu w moim przypadku nie włączali ale wiem, że sporo osób bierze. Może zależy to od mutacji ja mam Leiden V w heterozygocie, nie miałam też za sobą poronień. Osobiście polecam znaleźć hematologa, ginekolodzy często nie mają pojęcia o prawidłowym dawkowaniu heparyny, ustalają dawki „na oko” albo do wagi. Ja przez takie nieumiejętne dobieranie dawki przez ginekologów i chirurga kilka razy lądowałam w ciąży na SORze z powierzchownym zapaleniem żył. Dopiero hematolog zlecił odpowiednie badanie krwi i na podstawie wyniku dobrał mi dawkę. I teraz w połogu też to on rozpisał mi zalecenie odnośnie stosowania heparyny.
 
Hej,
Po długim okresie starania się o dziecko, udało się zajść w ciąże. Niestety w 10 tc poroniłam. W wynikach wyszła trombofilia.
Lekarz prowadzący, powiedział, ze przy kolejnej ciąży włączy clexan dopiero od 6 tc. Teraz kazał brać acard.
Czy nie uważacie, że już powinnam brać clexan starając się o kolejną ciąże ?

Proszę o polecenie ginekologa ze Śląska i okolic który zajmuje się takimi problemami ?
Heparyna podczas starań nie ale od pozytywnego testu, bądź w moim wypadku było tak, że od wyniku beta hcg. Acard jak najbardziej. No i od razu zapisałabym się do hematologa. Mi po zajściu w ciążę doszedł jeszcze zespół antyfosfolipidowy i dzięki profilaktyce i zwiększeniu dawki heparyny dzisiaj 26tc 👍
 
Jeśli okolice Katowic to polecam dr Dominikę Hudziak, też mam mutacje pai i mthfr, dostałam heparynę od pierwszej wizyty z potwierdzonym zarodkiem, jeszcze bez serduszka. Moja siostra jeszcze nie wiedząc o naszych mutacjach prowadziła u niej ciążę na acardzie i też ma zdrową córeczkę, także ja nie wiem od czego to zależy ale lekarkę z czystym sumieniem mogę polecić
 
Sprawdź tutaj
 
U mnie 2 poronienia i po drugim zdecydowałam się na badania m.in. właśnie w kierunku trombofilii. Trombofilia mi nie wyszła, ale mutacje mthfr i pai-1 już tak. Jedna lekarka stwierdziła jak u Ciebie, że zastrzyki da dopiero jakoś w 6 tc (ale acard zaleciła od razu przy staraniach). Gdy zobaczyłam 2 kreski na teście to dzwoniłam po lekarzach, żeby znaleźć takiego, który się mną dobrze zaopiekuje. I znalazłam takiego, który co prawda nie chciał dać heparyny od razu, ale dał zaraz przy becie ok 1000, gdy uwidocznił pęcherzyk w macicy. Moim zdaniem mądre podejście, bo nie chciał sztucznie podtrzymywać ewentualnej ciąży pozamacicznej.
No i z tej trzeciej ciąży mam synka :) Więc nie wiem, co by się stało, gdybym nie otrzymała zastrzyków na czas i wolę o tym nie myśleć...
 
Ja po 3 poronieniach. Wyszly 2 mutacje. Od samych staran acard wieczorem 150 , rano clexane 0.4 i czekamy na testowanie :)
 
reklama
Mam MTHFR i PAI 1 - bez wskazań do zażywania Clexane i Acardu. Aktualnie 26 tydz. Wcześniej dwa poronienia.
 
Do góry