reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia - wyniki

Serduszko_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
1 145
Dziewczyny mam pytanie. Właśnie otrzymałam wyniki na trombofilię. Mam za sobą: poronienie, zdrowa ciąża (bez żadnych leków) i znowu poronienie.
Wynik mnie zaskoczył, a jednak...
Od 2,5 tyg. lekarz wdrożył mi Acard 150 mg i Prenasol. Jak się uda się znowu zajść w ciążę Neoparin 40 - > dodatkowo.
Co prawda wyszła tylko jedna nieprawidłowość, ale wyszła. Czy któraś z Was miała taki przypadek i wszystko przebiegło pomyślnie. Co to oznacza?
Acard 150 mg i Prenasol dostałam już przed wynikami... Dzisiejsze wyniki przesłałam ginekologowi i stwierdził, że jeśli się uda wdroży mi ten Neoparin 40 🤔
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
 

Załączniki

  • IMG_5334.jpg
    IMG_5334.jpg
    68 KB · Wyświetleń: 358
reklama
Dziewczyny mam pytanie. Właśnie otrzymałam wyniki na trombofilię. Mam za sobą: poronienie, zdrowa ciąża (bez żadnych leków) i znowu poronienie.
Wynik mnie zaskoczył, a jednak...
Od 2,5 tyg. lekarz wdrożył mi Acard 150 mg i Prenasol. Jak się uda się znowu zajść w ciążę Neoparin 40 - > dodatkowo.
Co prawda wyszła tylko jedna nieprawidłowość, ale wyszła. Czy któraś z Was miała taki przypadek i wszystko przebiegło pomyślnie. Co to oznacza?
Acard 150 mg i Prenasol dostałam już przed wynikami... Dzisiejsze wyniki przesłałam ginekologowi i stwierdził, że jeśli się uda wdroży mi ten Neoparin 40 🤔
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Tez mam tę nieprawidłowość, ale w układzie homozygotycznym. Dostałam dopiero od 6tc acard 75, od 10tc acard 150, ale zaczęłam plamić i hematolog kazał mi odstawić acard na rzecz neoparinu/clexane. Całą ciążę i połóg przeszłam na heparynie, ostatecznie w dużo większych dawkach. Szczęśliwie donosilam. Wcześniej miałam jedną stratę.
 
Dziewczyny mam pytanie. Właśnie otrzymałam wyniki na trombofilię. Mam za sobą: poronienie, zdrowa ciąża (bez żadnych leków) i znowu poronienie.
Wynik mnie zaskoczył, a jednak...
Od 2,5 tyg. lekarz wdrożył mi Acard 150 mg i Prenasol. Jak się uda się znowu zajść w ciążę Neoparin 40 - > dodatkowo.
Co prawda wyszła tylko jedna nieprawidłowość, ale wyszła. Czy któraś z Was miała taki przypadek i wszystko przebiegło pomyślnie. Co to oznacza?
Acard 150 mg i Prenasol dostałam już przed wynikami... Dzisiejsze wyniki przesłałam ginekologowi i stwierdził, że jeśli się uda wdroży mi ten Neoparin 40 🤔
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Powiem Ci tak, ta mutacja szczególnie w formie hetero występuje bardzo często i większość kobiet o tym nawet nie wie, że ją ma, więc tak jest duża szansa na donoszenie ciąży. Robiłaś jakieś inne jeszcze badania po poronieniu? bo jeżeli już wystąpiły dwa to zależnie od lekarza, ale już powinno się wykonać większość badań
 
Hej. Dokładnie to samo. Jedną ciążę straciłam. W drugiej przy staraniach acard 75, witaminy dla starających się i Actifolin 2mg. Jak wspomniałam koleżanka wyżej metylowany kwas foliowy jest konieczny przy tej mutacji.

Po zajściu w ciążę clexane. U mnie wystarczyła mała dawka - 0.2. jestem teraz 35 tc.

Po drodze brałam też duzo magnezu, dużo witamin z grupy B, bo nie tylko kwas foliowy się ciężko przyswaja, ale też inne witaminy z tej grupy. To już potem jest w trakcie weryfikowane przez lekarza.
 
reklama
Powiem Ci tak, ta mutacja szczególnie w formie hetero występuje bardzo często i większość kobiet o tym nawet nie wie, że ją ma, więc tak jest duża szansa na donoszenie ciąży. Robiłaś jakieś inne jeszcze badania po poronieniu? bo jeżeli już wystąpiły dwa to zależnie od lekarza, ale już powinno się wykonać większość badań
Tak, robiłam:
- morfologia,
- tsh, fsh, lh,
- estradiol
- progesteron,
- prolaktyna,
- testosteron,
- wit. D3,
- żelazo,
- DHEA-SO4,
- amh - dla dziewczyn, które mają niski poziom. Ja przy wyniku 0,2 zaszłam w ciążę w 6 c.s. Wiek 42 lata. :)
- antykoagulant tocznia,
- zespół antyfosfolipidowy,
- trombofilia (jedna nieprawidłwość)
Dodatkowo sprawdziliśmy nasienie męża.
Chyba tyle...
 
Do góry