reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH-6.0 ( 6 tydzień ciąży)

Gusia 2106

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2019
Postów
503
Witam Was serdeczne.
Mam pytanie do kobietek które być może tak jak ja miały problem z wysokim TSH.
Badania krwi robiłam 6+2 i okazało się że TSH wynosi 6.
Od 6+4 biore ltyroksyne, ale boje się ze za późno zrobiłam badanie.
Jesteście w stanie napisać mi czy powinnam się martwić czy może być spokojną i dać działać tyroksynie.
Ginekologa i badanie mam w piątek.
Beta 2300
Dziękuję !
 
reklama
Rozwiązanie
U niektorych tarczyca zaczyna wariowac w ciazy dlatego warto to sprawdzac. Mi lekarz od poczatku tej ciazy co jakis czas zwieksza dawke leku bo tsh rosnie.
Poza lekiem kazal mi brac jod witd3 i kwas foliowy - ja to biore w preparacie pregna plus. Przed ciaza tez te witaminy moalam suplementowane no one korzystnie wplywaja ma dzialanie tarczycy.
Ja również biorę jod kwas i progesteron jeszcze. No i teraz doszła od tygodnia tyroksyna. Ja pierdziele jaka apteka.Nigdy nie bralam tyle tabsow o_O
A jakie normy ma Twoje laboratorium?
No i wazne ze dla ciezarnych sa inne. Z tego co pamietam w 1 trym to okolo 1.5.
Musisz byc pod opieka endokrynologa i to jak najszybciej.
 
Ja też miałam wysokie tsh i wyszło to w 8tc do endokrynologa dostałam się dopiero koło 10 tc, uspokoił mnie że wszystko będzie dobrze, trzeba po prostu brać leki żeby tsh utrzymać na odpowiednim poziomie zwłaszcza później kiedy dziecko będzie rosło i mojej tarczycy będzie ciężej wyrobić za dwoje. Na pewno stała opieka endokrynologa który dobierze odpowiednią dawkę i kontrola hormonów (u mnie co miesiąc i póki co utrzymuje się jakoś na poziomie 1). Ponoć w ciąży to częste że tsh jest wysokie, po ciąży może samo wrócić do normalnego poziomu. Pozdrawiam
 
Cześć kobitki.
Nie jestem pod opieką endo.
Dowiedziałam się przypadkiem o TSH, coś mnie tknęło żeby zrobić z razem z beta.
Mam pójść na kontrolę za dwa tygodnie.
Wizytę mam w piątek u ginekologa mam nadzieję że coś poradzi.
Bardzo Wam dziękuję za rady i opinie. Bez Was do piątku bym chyba nie spała 😍
 
Cześć kobitki.
Nie jestem pod opieką endo.
Dowiedziałam się przypadkiem o TSH, coś mnie tknęło żeby zrobić z razem z beta.
Mam pójść na kontrolę za dwa tygodnie.
Wizytę mam w piątek u ginekologa mam nadzieję że coś poradzi.
Bardzo Wam dziękuję za rady i opinie. Bez Was do piątku bym chyba nie spała 😍
Nie bagatelizuj tego bo problem z tarczyca/tsh moze prowadzic do utraty ciazy /ja po stracie dopiero zbadalam i bylo okolo 5/ albo zlego rozwoju intelektualnego dziecka.
Powodzenia! :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć kobitki.
Nie jestem pod opieką endo.
Dowiedziałam się przypadkiem o TSH, coś mnie tknęło żeby zrobić z razem z beta.
Mam pójść na kontrolę za dwa tygodnie.
Wizytę mam w piątek u ginekologa mam nadzieję że coś poradzi.
Bardzo Wam dziękuję za rady i opinie. Bez Was do piątku bym chyba nie spała 😍
Umów się do endo, powiedz przez tel że jesteś w ciąży, i masz takie tsh ,przyjmie Cię bardzo szybko ,a gin na pewno wyśle Cię do endo, bo tsh jest mega wysokie
 
reklama
A jeszcze chwilkę przed ciążą sprawdzałam i miałam TSH :2.
W ogóle się nie spodziewałam ze wynik może być zły.
Biorę codziennie ltyroksyne. Mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.
 
reklama
A jeszcze chwilkę przed ciążą sprawdzałam i miałam TSH :2.
W ogóle się nie spodziewałam ze wynik może być zły.
Biorę codziennie ltyroksyne. Mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.
U niektorych tarczyca zaczyna wariowac w ciazy dlatego warto to sprawdzac. Mi lekarz od poczatku tej ciazy co jakis czas zwieksza dawke leku bo tsh rosnie.
Poza lekiem kazal mi brac jod witd3 i kwas foliowy - ja to biore w preparacie pregna plus. Przed ciaza tez te witaminy mialam suplementowane bo one korzystnie wplywaja na dzialanie tarczycy.
 
Do góry