reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh

reklama
Tak, ja wiem, że Ty zawsze wszystko wiesz lepiej. Warto oznaczyć ft3 i ft4 bo może się okazać, że jednak ta nadczynność jest więc możesz czasami się powstrzymać ze swoją pewnością.
Jeju, serio? Napisałaś, że to nie jest dobry wynik do starań. Pytam skąd taki wniosek? Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Gdzie się zaczyna (bo rozumiem, że normy nie istnieją) wynik dobry do starań według Ciebie? Nie rób z tego przepychanki, tylko skoro coś piszesz z taką pewnością to uzasadnij.

Zawsze warto oznaczać TSH w towarzystwie ft3 i ft4, zawsze warto sobie dodać anty TPO i Anty Tg...ale to nie o to było pytanie.
 
Ja mam taki wynik i wg mojej endokrynolog to super wynik. Możesz sobie sprawdzić pozostałe, ale do nadczynności to jeszcze daleka droga :)
nie gwarantuj braku nadczynności na podstawie jednego wyniku, moja mama ma taki i ma nadczynność :) (co oczywiście o niczym tutaj nie świadczy)

Najlepiej zrób sobie cały panel tarczycowy i udaj się do lekarza z wynikami. (TSH, ft3/ft4, stop,atg)
 
na skuteczne starania o ciaze składa sie duuużo wiecej niż samo ths (które w moim odczuciu masz dobre, ja majac podobne mialam ivf), także warto byloby przebadac wszelkie mozliwe hormony, amh, nasienie partnera itp :)
 
Ja mam taki wynik i wg mojej endokrynolog to super wynik. Możesz sobie sprawdzić pozostałe, ale do nadczynności to jeszcze daleka droga :)
Dokładnie, ja przed ciążą miałam 0,7 i też moja endokrynolog mówiła, że jest ok.
U mnie to było zbite lekami bo mam niedoczynność ale bez pozostałych badań ciężko tu stwierdzić czy jest jakaś nadczynność.

@Klaudia.1612 a inne hormony też Ci ginekolog kazał sprawdzić, np prolaktynę?
 
Jeju, serio? Napisałaś, że to nie jest dobry wynik do starań. Pytam skąd taki wniosek? Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Gdzie się zaczyna (bo rozumiem, że normy nie istnieją) wynik dobry do starań według Ciebie? Nie rób z tego przepychanki, tylko skoro coś piszesz z taką pewnością to uzasadnij.

Zawsze warto oznaczać TSH w towarzystwie ft3 i ft4, zawsze warto sobie dodać anty TPO i Anty Tg...ale to nie o to było pytanie.
Bo wg mnie i lekarza tu gdzie się leczę nie jest to dobry wynik. Normy w zależności od laboratorium są różne. Wynik jest na granicy. Przepychanke jak na razie Ty robisz. Jesteś w tym najlepsza. Swoja wypowiedź uzasadniałaś jakoś? No nie, opierasz na własnych doświadczeniach tak jak i ja.
Co zrobi autorka pytania to już jej sprawa i lekarza do którego chodzi. Chciałam tylko podkreślić,że warto zbadać też inne hormony aby sprawdzić czy coś jest na rzeczy.
Nie wydawaj opinii,że wszystko jest ok bo tego nie wiesz na 100%.
 
Dokładnie, ja przed ciążą miałam 0,7 i też moja endokrynolog mówiła, że jest ok.
U mnie to było zbite lekami bo mam niedoczynność ale bez pozostałych badań ciężko tu stwierdzić czy jest jakaś nadczynność.

@Klaudia.1612 a inne hormony też Ci ginekolog kazał sprawdzić, np prolaktynę?
Niby jak czytalam skierowanie na badania to bylo napisane prolaktyna tsh i cos jeszcze ale na odbiorze wynikow na kartve napisane jest tylko tsh
 
reklama
Bo wg mnie i lekarza tu gdzie się leczę nie jest to dobry wynik. Normy w zależności od laboratorium są różne. Wynik jest na granicy. Przepychanke jak na razie Ty robisz. Jesteś w tym najlepsza. Swoja wypowiedź uzasadniała jakoś? No nie, opierasz na własnych doświadczeniach tak jak i ja.
Co zrobi autorka pytania to już jej sprawa i lekarza do którego chodzi. Chciałam tylko podkreślić,że warto zbadać też inne hormony aby sprawdzić czy coś jest na rzeczy.
Nie wydawaj opinii,że wszystko jest ok bo tego nie wiesz na 100%.
Pytanie brzmiało "Czy to jest dobry wynik do starań?" Odpowiedź brzmi "tak" i nie, nie opieram tej odpowiedzi na moich doświadczeniach, a na ogólnie obowiązujących normach i zaleceniach. Norma TSH jest od 0,27 i wynik powyżej 0,5 absolutnie się w tę normę wpisuje. Nigdzie nie pisałam, że nie warto oznaczać ft3, ft4, przeciwciał, czy, że ten wynik gwarantuje zdrową tarczycę. Odpowiedziałam na zadane pytanie. Nie kieruj do mnie personalnych wycieczek.

Jakie TSH jest według Twoich lekarzy dobre do starań? Leczysz się na nadczynność?
 
Do góry