reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez sandra1982, 25 Sierpień 2006.

1. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Kochane, zalaldam ten watek, bo na pewno predzej czy pozniej poruszymy taki temat.

Ja odrazu mam pytanie - moja mala od czasu do czasu kicha, ale katarku nie ma, nic jej z noska nie cieknie, idealnie pije mleczko z cyca. Czy mam sie martwic?

2. silunia

silunia mama Zuzu

Sandra moja miala to samo , balam sie ze jest przeziebiona , zadzwonilam do poloznej , przyszla i powiedziala , zeby sie nie martwic bo malutka w ten sposob oczyszcza sbie nosek ale chora napewno nie jest .....a twoje mleko najlepsze dla Saruni

3. reklama
  4. Leyna

Leyna Mama Pitera i Micha :)

kichanie, tak samo jak czkawka jest normalnym objawem u takich małych dzieci, więc nie ma się co martwić, chyba że dodatkowo dziecię gorączkuje.

5. sandra1982

Dzieki dziewczyny, jestem spokojna :)
    Co ja bym bez tego forum zrobila ??? ;D ;D ;D

6. sandra1982

Kochane, mam pytanko:
    po jakim czasie odpadl Waszym maluszkom kikucik pepowiny? Pod spodem bylo idealnie wygojone cialko czy lekko zaczerwienione? Bo mojej malej z jednej strony juz sie odczepil, ale widze, ze jest tam lekkie zaczerwienienie. Dezynfekuje dalej w tym miejscu tak na wszelki wypadek. Mam nadzieje, ze juz w ciagu najblizszych dni pozbedzie sie tego.

7. Rybcia_21

Rybcia_21 Fanka BB :)

Sandra1983 nie masz co sie bać,że w miejscu kikucika jest zaczerwienienie.Bo to objaw jest normalny.Goi sie i zasusza więc dalej rób spirytusem jak najczęściej.Mojej Dominisie odpadł kikucik w 12 dobie po porodzie.A jak odpadnie kikucik to jest jeszcze taka możliwość że będzie się sączyć troszke krew z pępuszka.Ale nie masz się czym martwić,bo to jest normalne z tego względu ze sie pampers ociera albo ciuszki.

8. Leyna

Leyna Mama Pitera i Micha :)

Piotrusiowi też odpadł na 12 dzień po porodzie :) I też pierwszego dnia po odpadnięciu pępuszek był zaczerwieniony. Położna obejrzała i powiedziała, żebym jeszcze przez co najmniej tydzień osuszała pępuszek spirytusem.

9. sandra1982

No i odpadl jej kikucik ;D
    Jeszcze w jednym miejscu zostal malenki strupek, ale mysle, ze odpadnie w ciagu najblizszych dni. W sumie nie jest az tak bardzo czerwony. Oczywiscie dalej jej osuszam, bo mi tez powiedziala polozna, zeby jeszcze to robic.

10. reklama
  11. sandra1982

Bylysmy dzisiaj u pediatry i Sarek w ciagu rownych 2 tygodni przybral na wadze ponad pol kilo! :)
    Jak wychodzilysmy ze szpitala wazyla 2700g, a dzisiaj w pampersie i pajacyku 3400g! Ogolnie jest okazem zdrowia :)
    Jestesmy juz umowione na USG bioderek, na badanie sluchu i szczepienie (biore szczepionke skojarzona - platna 120zl, ale dodatkowo jest na HiB i nie trzeba dziecka kluc kilka razy).

12. silunia

silunia mama Zuzu

My kolejna wizyte mamy we wtorek i tez idziemy umowic sie na szczepienie , .....
    Sandra to cudnie ze malutka tak przybiera ...olicz tylko pare gram na pampera ;D

Poleć forum