reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

K...a, a ja znowu mam zmartwienie...
Wczoraj bylysmy u pediatry i bylo ok, a wiczorem przed kapiela znalazlam pod paszka (bardziej w strone pleckow, wiec wezly chlonne to na pewno nie sa...) u Saruni taki guzek dosyc duzy - czerwony, twardy - wyglada jak pryszcz :p wiec mam nadzieje, ze to wlasnie to... Miala po wyjsciu z kliniki wlasnie pod ta paszka duzo potowek z ropka w srodku, wiec moze jedna sie nie wygoila i zmienial sie w cos takiego ??? Czym to smarowac ??? Dalam jej troszke Sudocremu narazie. Jak do poniedzialku sie nie zmniejszy to znowu zasuwam do osrodka zdrowia :p :p :p
 
reklama
Moja mama byla w osrodku zdrowia i polozna powiedziala jej, zeby przemywac to Rivanolem, bo to moze byc zatkany gruczol potowy - ze podobno czesto sie cos takiego zdarza u noworodkow, zeby niczym nie zasypywac ani nie smarowac. No i jak do pon. nie zejdzie to mam przyjsc to pokazac pediatrze, bo mozliwe, ze bedzie konieczna masc z antybiotykiem :p :p :p
 
;D Dziewczynki,,,pozyczyłam dziś wagę od pielęgniarki środowiskowej..takiej zaprzyjaźnionej i to jest waga taka z dwoma sówaczkami..jeden na górze..drugi na dole.Na dole to co kilogram przeskakuje..to wiadomo a na dole jest wskaźnik mały do 100dag.Jezu...pomóżcie..ja wiem że powinnamdo szkoły wrócić...ale czy 100dag =1 kg...i jesli na wadzę dziś mialam u dołu 3 to napewno kilogramy a na górze 60dag...to znaczy że mała waży 3600g....POMOCY!!!!bo pielęgniara podsumowała że 3060....chyba się pomyliła....!!!! :-[ :-[
 
aga31 pisze:
nie pomyliła sie frutisku.3060 jest dobrze,1000 dag = 1 kg.

nie kumam..to gdzie w taki razie i jak pokaże kiedy oliwka bedzie wazyc np: 3560..jak u góry tylko do 100dag...?????????????bez jaj..coś nie tak z tą wagą..jutro robie foto tej wagi i pomożecie...papappaapa bo małą drze koparke..
 
Mamusie - poradźćie!!!! Maja ma od początku tego tygodnia powiększone gruczoły piersiowe. Pediatra powiedział, że to od moich hormonów i może się tam wytwarzać siara, a żeby nie doszło do stamu zapalnego kazał robic okłady z siemienia lnianego ::) No i robiłam te okłady przez te kilka dni, Maja podczas tych "operacji" wyła niesamowicie, a dziś przeczytałam w internecie i potwierdził to pediatra-kolega mojej mamy, że nie należy robić żadnych okładów na te cycuszki, bo to samo przechodzi po kilku miesiacach, a stanu zapalnego, jesli ma być, to nie uniknie się przykładając siemię, tylko dbając o higienę. No i teraz nie wiem, czy mam dalej przykładac czy dać sobie spokój?

Co do szczepień, to my w 6 tygodniu będziemy szczepić bezpłatną szczepionką na zółtaczkę obowiazkową, a z zalecanych i płatnych zaszczepimy Hib i rotawirusy (szczepionką DOUSTNĄ pt. Rotarix, 320zł każda z 2 dawek), bo tak nam pediatra polecił.Przeciw pneumokokom zaszczepimy w drugi półroczu albo później.

Maja ważyła we wtorek w 16 dobie życia 3300g (goła ;)) i wg "naszego" pediatry to za mało (pomimo, że od wyjścia ze szpitala przybrała 365g, czyli wychodzi, że 36,5g dziennie) i we wtorek znów mamy isć na kontrolę przyrostu wagi i jak będzie niezadowalający, to będę musiała dokarmiać sztuczniną :p :p Kuźwa, pokarmu mam tyle, że już chyba z litr odciągnęłam i zamroziłam, leje mi się po nogach dosłownie, Maja ssie idealnie, kupy robi książkowe, rosnie w oczach, a ten mi wyjezdza z dokarmianiem!!! :p ::) :mad: Oczywiście skonsutowałam też tę kwestię ze znajomym pediatrą i mnie uspokoił, że waga Mai jest jak najbardziej prawidłowa, przyrost także, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że od urodzenia przez 6 dni podawano jej antybiotyk (a mnie przez 3), co na pewno miało niemały wpływ na pracę jelit i wchłanie substancji odżywczych z pokarmu.
Żesz kurna-blaszka, tylko mnie stresuja ci lekarze... :( :p
 
aga31 pisze:
nie pomyliła sie frutisku.3060 jest dobrze,1000 dag = 1 kg.

Aga31 chyba pomyliła.W załączeniu foto wagi.Położyłam herbatkę która waży 350g i wg wagi to właśnie 35dag waży(niecałe pół kilo).To samo zrobiłam z makaronem!500g=1/2 kg..czyli 50dag=500gr=1/2 kg.Proste...chyba nie....Ma dwa odwazniki..jeden to kg....a drugim(górny) cyrkluje dag( czyli tzw:deko - tak jak w sklepie) ,które po dodaniu zera to gramy...czyli jeśli odwaznik górny był na 65dag..a dolny na 3kg...to znaczy że waży 3650g,lub jak kto woli 3,65 kg! Chyna się nie mylę..ale żal mi pielęgniarki środowiskowej,świadczy to o jej znajomości...wagi!Jesli się mylę to ....poprawcie mnie!bo już sama siebie zakręciłam.Zresztą widać..po małej.Pucek jak się patrzy!

kula0001eb8.jpg


kula0002rr7.jpg

a to mój "pucek" czy nie wygląda na 4 kilo prawie????dziś ważyłam w ubraniu 3900g
kula0005et4.jpg
 
Frutisku, masz bombowa dziewuche :D

Ja z moja mala tez bylam u pediatry, jak miala 7 dni, bo pepuszek dookola miala zaczerwieniony i sie wystraszylam, nawet przez telefon z babka rozmawialam, to mowila, ze chyba do chirurga trzeba bedzie, ale na szczescie sie okazalo, ze wszystko jest w porzadku, znaczy troche faktycznie jest zaczerwienione, ale nie az tak strasznie, dostalysmy do smarowania dookoloa detreomycyne w masci i dalej zasuszamy. Ale jestesmy 11 dni po porodzie, a malej do odpadniecia pepka sie nie spieszy... Zobaczymy co bedzie do poniedzialku, bedzie u nas polozna.
 
reklama
Kurde to moja niunka to rekordzistka kikut jej odpadł wczoraj czyli jak miała 5 dni..przybiera na wadze chyba normalnie jak wychodziłymsy to wiadomo spadła z wagi ale wczoraj wazyła tyle ile w momencie urodzenia czyli 3400
Dominique apropo tych gruczołow to akurat oglądałam program w tv na ten temat i mowili ,ze to normalka i ze nie nalezy z tym nic robic samo sie unormuje..pozdrawiam
 
Do góry