reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

ja dzis zrobilam grupe krwi i OWA :-) jutro wyniki, poza tym jutro robie jeszcze morfologie, mocz i cukier. Jak sie okazalo w moim miescie nie mozna zrobic tokso :confused: wiec bede musiala robic w innym za tydzien w poniedzialek, na wyniki czeka sie az 3 tyg :shocked2:
digitalis ja dzis w aptece na mocz dostalam takie male jakies :-D wiec to moze to :-) a ktore pobierane z kalu? nie wiem na pewno nie
3 pierwsze ani tokso. Ja tsh mialam robione w grudniu wiec nie musze, jest wszystko ok :-)
 
reklama
a ja mam wyniki wczorajszej bety
więc było tak: Beta poniedziałek 13 czerwca: 343,1
Beta poniedziałek 27 czerwca: 3 532
więc rośnie
w czwartek wizyta
 
A ja odebrałam wyniki i nie wiem co myśleć, chyba oszaleję przed jutrzejszym usg :eek:
w zeszły wtorek miałam bety ponad 21 tys a progesteronu 26,6 z groszami. Wczoraj po tygodniu beta ponad 57 tys, progesteron, 26,9 z groszami....
tak sobie wyliczyłam, że chyba powinnam tej bety mieć trochę więcej, jakieś 80 tys, żeby wszystko dobrze rosło... z drugiej strony doczytałam, że pow 6 tys nie rośnie już tak, że podwaja się co 2-3 czy nawet 4 dni i sama nie wiem co mam o tym myśleć. Swoją drogą wysoka w ogóle jakaś ta moja beta :confused: a progesteron też powinien urosnąć, a tu ledwo, ledwo...
Naprawdę nie wiem już co mam myśleć. Chyba nerwowo nie wytrzymam do jutra :szok:
a i jeszcze u mnie dziś jest 6 t 4 dz
 
Czy w końcu któraś z Was spróbowała dostać skierowanie na te wszystkie badania od lekarza rodzinnego ? Też muszę je zrobić i przerażają mnie koszty jakie będę musiała ponieść.

Acha, dziewczyny, czy lekarz zalecił już Wam zrobienie w 11-13 tygodniu USG genetycznego lub prenatalnego ? Dziewczyny z okolic trójmiasta, szukałyście już może gabinetu, w którym można by było to badanie zrobić ?
 
Dostałam już skierowanie na usg w 12tg. Z pierwszej ciąży zapamiętałam je jako najbardziej dokładne. Lekarz sprawdza stopień wykształcenia większości narządów. Płci co prawda jeszcze nie jest w stanie ocenić, ale całą resztą jak najbardziej.
 
Ja narazie miałam jedną wizytę 4 minutową... więc nic nie dostałam oprócz skierowania na badania krwi i moczu. Następna wizyta pod koniec 11 tc. Nie wiem co to będzie. Bo lekarz bardzo małomówny był...
 
hej dziewczyny:) ja tez juz po pierwszej wizycie, zrobione tylko usg (5tc) i badanie ginekologiczne. Prócz tego wykład co moge a czego nie... itp. przepisane witaminki i termin mam zrobiony na nastepny tydzien i wtedy znów usg, krew, mocz mierzenie, wazenie.... i juz sama nie wiem co jeszcze:)))

Gratuluje wszystkim szczesciarom:tak:
 
Czy w końcu któraś z Was spróbowała dostać skierowanie na te wszystkie badania od lekarza rodzinnego ? Też muszę je zrobić i przerażają mnie koszty jakie będę musiała ponieść.

Acha, dziewczyny, czy lekarz zalecił już Wam zrobienie w 11-13 tygodniu USG genetycznego lub prenatalnego ? Dziewczyny z okolic trójmiasta, szukałyście już może gabinetu, w którym można by było to badanie zrobić ?

tak :-) ja sprobowalalam i dostalam skierowanie na mocz, morfologie cukier i OWa :-) grupe krwi musialam zrobic na wlasna reke i toksoplazmoza tez nie jest refundowana, bede robic w przyszlym tyg
Dzis odebralam OWA -USR ujemny, to dobrze tak? i grupe krwi :-) przeciwcial nie wykryto :-)
 
reklama
Moja lista badań:
Mocz- badanie ogólne
Morfologia krwi (podstawowa)
Glukoza
FT4
HIV (COMBO)
VDRL
HBs antygen
Różyczka (igG)
CMV(cytomegalia) IgG
CMV (cytomegalia) IgM
Z tego co sie dowiedziałam za darmo mozna sobie załatwić mocz (który kosztuje w prywatnym labolatorium 6,50zł) morfologie krwi (prywatnie ok 12zł), glikoza ale to w późniejszej ciaży i to by było na tyle....wiec ja chyba sobie daruje bieganie i próbe załatwiania cześci badań państwowo...Jak musze wydać na te badania ok 250zł to juz te 20 czy 30zł (bo czesc badań w przychodni jest o kilka zł tańsza) chyba mi nie zrobi...
Dla dziewczyn z trójmiasta plecam Laboratoria Medyczne BRUSS byłam na Grunwaldzkiej jest czysciutko, miło i wyniki sa tego samego dnia! Wszystkie powyższe badania wyniosą mnie ok 240zł (+/- kilka złotych) Drogo, ale ginekolog powiedział, że to wiekszosc badań potem juz bedzie duzo mniej...wiec chyba przeboleje...
 
Do góry