reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubytek przegrody miedzykomorowej

U mojej Neli też odkryli szmery na sercu po porodzie. Kardiolog w szpitalu robił echo serca i wyszło że ubytek przegrody międzykomorowej 2mm. Tak jak dziewczyny wyżej pisały. Bez żadnych objawów u nas. Na ani jednym prenatalnym z trzech nic nie było widac złego. Po porodzie kontrola u kardiologa do 2mies. Duża szansa że się sama zaroscie, jeśli nie to operacja przypominająca zakładanie stentu. Wchodzą przez żyłę udowa i zakładają w miejscu tej dziurki taka parasolkę. Klatkę otwierają tylko przy większych ubytkach. Tak nam pediatra mówiła która często asystowała przy takich operacjach maluszków. Czyli dużą szansa że będzie dobrze 👍. Pozdrawiam
Dzieki. Mnie to troche przeraza ze juz cos widac na 2 prenatalnych, niestety nie wiem jaki wymiar ma ubytek, troche sie boje ze moze sie okazac spory. Chociaz moj gin twierdzi ze sa tez sytuacje gdzie juz na echu serca nie ma takiej wady. Oj ja chyba osiwieje przez te 3 tygodnie :-)
 
reklama
Ja Cie rozumiem 😘 ciąża to taki specyficzny okres w którym szczególnie martwimy się o zdrowie swoje i dzidziusia. U mnie było wszystko ok, a i tak byłam 9 miesiecy w jednym wielkim strachu. Wcześniej miałam jedna ciążę biochemiczna, druga pozamaciczna znaczy więc może też temu. Po porodzie stwierdziłam z ulga ,,jezu, jak dobrze już nie musieć się bać". Teraz zamienilo się to bardziej w martwienie się. Ale zdecydowanie wolę to niż strach. Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Dzieki za info dziewczyny. Mam nadzieje ze wszystko sie dobrze skończy i ze jakos nie zwariuje do czasu tego badania :-)
 
U nas było vsd 2 mm w części mięśniowej i na echo w wieku 5 miesięcy już nie było przecieku. Zarosło ❤️ jeszcze mamy ASD ale ten przeciek między przedsionkami jest śladowy nawet nie do zmierzenia także mam nadzieję że i to do roczku zarośnie. Nasza historia jest bardzo długa,ale chciałam tylko pocieszyć, że jeśli jest w części mięśniowej i nie przekracza 2 mm jest duża szansa że zarośnie samo :)
Dziecko zdrowe,ruchliwe,żadnych objawów, rozwój tempo ekspres :) pozdrawiam!
 
Na 2 badaniach prenatalnych okazalo sie ze dziecko ma ubytek przegrody miedzykomorowej. Za trzy tygodnie mam isc do kardiologa. Czy ktos mial podobna sytuacje? I z czym to moze wiazac? Szczerze powiedziawszy jestem przerazona :-(
Cześć, chciałam zapytać jak to się skończyło? Jestem w takiej samej sytuacji :(
 
reklama
Cześć, chciałam zapytać jak to się skończyło? Jestem w takiej samej sytuacji :(
U nas wszystko w porzadku. Na echo serca okazalo sie ze to vds jest male ok 1 mm. Na trzecich prenatalnych lekarz juz nie znalazl ubytku takze najprawdopodobniej sie zaroslo. Ogolnie duzo bylo stresu a okazalo sie ze to nic takiego strasznego :-)
 
Do góry