reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie na roztocza

beata26

szczęśliwa mamusia :)
Dołączył(a)
15 Maj 2009
Postów
2 569
Miasto
taka tam ładna miejscowość :)
Kobitki pomóżcie mi, jeśli jest podobny wątek, proszę o przekierowanie mnie.
Zrobiliśmy córce panel pediatryczny, wyszło w nim ze w sumie wszystko 0 lub 1-2 intensywność, ale przy roztoczach (dermatophagoides pter/farinae) wyszło aż 30 intensywność i klasa 3. Pediatra przez tel (bo jest na urlopie) powiedziała, że na bank uczulenie na roztocza są i że po urlopie skieruje małą do poradni.
Pytanie, czy któraś ma dziecko z takim uczuleniem? Julce mniej wicej co 25 - 32 dni wyskakuje uciążliwa wysypka, zaczyna się w pasie, potem ramiona i pupa i reszta ciała, swędzi ją diabelnie, nasila się w ciepłe lub wilgotne dni. Smarujemy wtedy doraźnie laticortem. Czytałam już trochę nt roztoczy i o tym co trzeba w domu robić, aby było ich jak najmniej. Ale nie wiem, czy mam wyrzucić/schować wszystkie pluszaki? córcia uwielbia spać z misiami itp. Jak często prać pościel, specjalnie kupiłam pralkę z 7kg wsadem, co z firankami, dywanami, mamy panele, ale gołe posadzki są zimne. Czy dywan akrylowy to dobry wybór? Gubię się powoli, a nie chcę zrobić nic źle, zwłaszcza, że jakiś czas temu córka miała okropny kaszel i pediatra powiedziała ze to astma. Szczerze jestem załamana, bo jakby wyszło uczulenie na sierść psa czy orzechy to luzik, ale te roztocza nieszczęsne...
 
reklama
witaj Beata moja Julka też ma uczulenie na roztocza, i ja tak jak ty z paniki powyrzucałam dywany ,zasłony, zmieniłam posciel na antyalergiczną.
co do pluszaków nie musisz wyrzucac ich wystarczy co jakies 2 tygodnie zamrozic w zamrazalce, zreszta to samo robie z poscielą,ściskam w worki, wypompowuję powietrze i do zimna.
u nas objawami był kaszel nasilajacy sie w nocy i rano, oskrzela nie wytrzymywały i mała az wymiotowała z kaszlu- dostała sterydy wziewne bo oskrzelka miały juz powazne zmiany- teraz jest tylko na ketotifenie od roku ale zmieniamy własnie na zyrtec. wystarczy że zapomnę raz podac jej syropek i kaszel wraca.
uciazliwe jest al;e sa leki i nie musisz pozbywac się wszystkiego z domu,ale sprzatanie to na pełen etat codziennie i na moro-oczywiscie maluszka nie może bycć w pomieszczeniu w którym odkurzasz lub sprzatasz.
życzę zdrówka i oby lekarz dobrał odpowiedni lek dlaa Twojej małej to nie będzie się tak męczyć bidulinka. pzdr
 
Nie wiem jak to jest u dzieci,ale sama mam dużą alergię na roztocza...przez to problemy z katarem, oczami przez 12 miesięcy w roku...a do tego od trzech lat egzemę skórną, która jest wynikiem właśnie alergii...i tak naprawdę po kilku latach mogę powiedzieć,że nie jesteśmy w stanie pozbyć się roztoczy z naszego otoczenia...tak naprawdę to tylko odczulanie ma jakiś sens...ale nie wiem od kiedy można odczulać dzieci.

Owszem...alergolog dała mi kilka rad co zrobić,aby trochę się polepszyło...ale tak naprawdę to musiałabym opuszczać mieszkanie przy każdym sprzątaniu, nosić ciągle rękawiczki w mieszkaniu, nie ubierać żadnych butów zimowych posiadających kożuszek będący dużym skupiskiem kurzu..itd. no i oczywiście żadnych zwierząt futerkowych przy alergii na roztocza.
 
Ostatnia edycja:
Moj Maciej ma uczulenie na roztocza kurzu domowego (miedzy innymi) i ma astme wczesnadziecieca. Na pewno trzeba znalezc dobrego specjaliste (pulmunolog) i ustawic leczenie. Maciek codziennie ma inhalacje z flexaidu i syrop amertil oraz tabletki singular.

W domu staram sie czesto myc na mokro wietrzyc posciel i dywan. Nie da sie calkowicie wyeliminowac kurzu.

Dzieci odczula sie dopiero w wieku 6 lat
 
Bardzo Wam dziękuję za pomoc dziewczyny. Przyznam, że jestem podłamana takim obrotem sprawy, ale wiem, że zawsze może być gorzej, więc nie poddam się. Nie wiem tylko czy zwykły odkurzacz z filtrem HEPA (Zelmer) ale nie wodny wystarczy, czy podłogi (panele i terakota) myć jakimiś specjalnymi płynami. Kaszel córci minąl po ok 3 mcach, był okropny, nasilał się nad ranem, z nosa wciąż leciało od marca zeszłego roku, dostawała zyrtec, ketotifen, poprawa nieznaczna. Pomyślałam że to alergia na pleśnie, bo znalazłam na stancji za lodówką i koło okna straszą. Teraz mieszkamy na swoim, staram się nie zagracać go, ale co z firankami? czy taka alergia oznacza, że nie możemy już wariować w łóżku w pościeli mojej? że nie może się zbytnio bawić pluszakami? a już na pewno z nimi spać? nie wolno jej też odkurzać / sprzątać ze mna? Masakra to są rzeczy , które Julka uwielbia, ale jeśli tak nie wolno, to trudno. Myślałam też że muszę szukać alergologa, a nie wiedziałam że pulmunologa. Zobaczę co mi powie pediatra. Aha, zmiany skórne smarujemy laticortem, ale czytałam, że on uszkadza np słuch. Jakie maści macie dla dzieci żeby ukoić im świąd?
 
beatko ja firanki powiesiłam dopiero po roku intensywnego leczenia ,kiedy małej całkiem duszący kaszel minął.
pulmonolog pomoże ci zdjagnozować alergie czy jest ona ostra czy ma przebieg łagodny. u nas alergia ma przebieg łagodny, więc mała juz bawi się swoimi pluszakami- ale staram dawaqć te które są czesto mrożone.
u mnie sprawdza sie odkurzacz piorąco-wodny vax, i go polecam, natomiast niie wierze w te zwykłe odkurz z filtrem hepa, mimo odkurzania i tak czujesz zapach kurzu w domu- uwazam że wodny jest najlepszy.
pozdrowionka
 
Beata wiekszosc masci dla alergikow to sterydy wiec powinno sie je uzywac w zaostrzeniach max tydzien. Z masci bez sterydow to np protopik ale jest to stosunkowo nowy lek na rynku i nie ma do konca wiarygodnych badan a opinie tez sa rozne.

Zwyklych odkurzaczy najlepiej nie uzywac a juz na pewno nie w obecnosci Malej

I tak jak napisala Mamuska nie panikujesz tylko starasz sie normalnie funkcjonowac a z drugiej strony nie chcesz zaszkodzic dziecku. Jesli chodzi o maskotki posciel i zabawy na dywanie to poobserwuj co zaostrza objawy.

Latwiej jest na pewno w okresie wiosenno-letnim bo wtedy czesciej wietrzymy dom posciel itp
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam ja również jestem mamą dziecka które ma alergie na roztocza obecnie bierze singular i clarityne a jak jest chora to dostaje pulmikort Zuz-Inka jeśli możesz to napisz coś więcej o lekach które bierze Twój synek jak długo już dostajei co gdy jest chory
 
Do góry