reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie na roztocza

Magfil moj syn codziennie rano ma inhalacje z babyhalera z flexitide. Codziennie wieczorem 5 ml amertilu (syrop) i singular 4mg. Zaostrzenia choroby to glownie katar, ktory szybko robi sie zolty ropny i dochodzi suchy kaszel. Dostaje wtedu 2* dziennie baktrim, a w chwili gdy slychac zmiany w oskrzelach dochodzi elofen. Uczulenia na skurze ma rzadko i najczesciej na inne alergeny czekolada cytrusy lezenie na trawie czy zmiana plynu do kapieli. Kapie go w oillanie a po kapieli natluszczam lipobase W zaostrzeniu choroby stosujemy masc robiona (wit A hydrocortyzon chlorofil wazelina) lub przy duzych zmianach pimafucortu

Problemy z Mackiem zaczely sie juz w 3 miesiacu zycia kiedy zaczal chorowac katar kaszel a na drugi dzien zapalenie oskrzeli z dusznosciami, podleczony i zaczynalo sie od nowa. Majac starszego syna tez alergika nie czekajac poszlam do sprawdzonej pulmunolog i ona od razu dala wziewy + leki antyhistaminowe. Jak skonczyl 3 lata mial robione testy skorne i niestety okazalo sie ze ma alergie wlasciwie na caly panel wziewny (trawa, zyto, plesn, kurz, pierze itd) Ma ustawione leczenie ale okres jesienno zimowy jest ciezki. Na szczescie przy odpowiednio ustawionym leczeniu nie ma juz tak czesto dusznosci
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja od dwóch dni nie robię nic innego jak tylko czytam w necie różne inf nt roztoczy i walki z nimi. Wyczytałam, że jest coś takiego jak ALLERGOFF, ponoć spryskane nim materace, łóżka itp chronią przez ok 6 mcy. Jest drogi, ale dam każde pieniądze, żeby moje dziecko miało lżej. Strasznie się boję astmy. Tak więc, czy któraś z Was używała tego środka? Czy pomaga?
 
Ja jakos nie wierze w cudowne srodki :no: wietrzenie poscieli tez pomaga. Zreszta kurzu nie da sie uniknac bo jest wszedzie. Mozesz zabezpieczyc dom ale przeciez z dzieckiem trzeba wyjsc
 
Radzę wam jeszcze zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz – podłoga. To ona zbiera alergeny, to na niej chowają się wszelkie uczulające rzeczy. My mieliśmy troche farta, bo akurat tak się złożyło że w tym samym momencie co się o tym dowiedziałam zmienialiśmy podłogę (no mniej więcej w tym samym) i wtedy zainstalowaliśmy deskę Young (rok temu). To taka specjalna podłoga dla alergików: Przyjazna podłoga w pokoju dziecka - Deska YOUNG
 
Jeżeli chodzi o odkurzacze z filtrem to nie wystarczy jakikolwiek filtr HEPA, tylko one mają jeszcze numerację mówiącą o skuteczności – im większy numer, tym wyższa skuteczność. Najlepsze są w tym momencie Hepa13. A jeżeli chodzi o leki na alergie to nie jest tak, że Allertec jest odpowiednikiem Zyrtecu?
 
Witam wszystkie mamusie. Chcialam sie zapytac jak u waszych dzieci zaczela objawiac sie alergia na roztocza, czy od razu byl kaszel, uciazliwy katar itp czy z czasem sie rozwijalo? Moja Maja odkad skonczyla miesiac walczyla z AZS i alergiami pokarmowymi, jest uczulona na bialko mleka, gluten, jajko, cebule, pomidory, owoce lesne, banany, ryby, czerwone mieso i jeszcze pare innych rzeczy (pewnie latwiej mi byloby wymienic na co nie jest uczulona), mieszkamy w UK i podczas pobytu w Polsce miesiac temu zaczely sie problemy w nocy ze snem( te akurat byly juz wczesniej), chrapaniem, zapchanym nosem w nocy i nad ranem, no i wysypki pogarszajace sie po nocy czy po drzemce w ciagu dnia, odwiedzilismy alergologa ktory zapisal Zyrtec bo nie wiedzielismy czy przyczyna sa roztocza, pies czy pierze. Po powrocie wysypka juz nie jest taka zla, ale jest zwlaszcza po nocy i drzemce najbardziej czerwona i zaogniona, caly czas ciezko oddycha i chrapie. Lepiej spi po generalnych porzadkach w swojej sypialni i regularnym odkurzaniu, oraz praniu i mrozeniu pluszakow. Myslicie ze to moze byc poczatek alergii na roztocza ( u siebie nie mamy zwierzat ani pierza) ??
 
reklama
Cześć dziewczyny a korzystacie z turnusów rehabilitacyjnych dla waszych maluchów? Mojej kuzynce, której córka ma ciągłe alergie, duszności, oczy czerwone, lekarz polecił seanse w grotach solnych, wyjazdy w góry oraz przynajmniej raz do roku tygodniowy wyjazd do sanatorium, które pomaga przy dolegliwościach ze strony układu oddechowego. W tamtym roku byli w uzdrowisku Szczawno-Jedlina, to gdzieś koło Wałbrzycha. Nie żeby od razu objawy alergii ustąpiły, ale Mała faktycznie mniej się dusi, mówi, że czuje się lepiej niż kiedyś.
 
Do góry