reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie noworodka

K

Kasia2301

Gość
Jak postepowac z maluchem, zeby zlagodzic nieco problem ulewania? Przyznam, ze samo odbijanie nie zawsze pomaga. Ponadto nie za kazdym razem sie odbija. Bywaja karmienia, ze mala co zje to z czasem wypluje. Z synkiem nie mialam takiego problemu i przyznam, ze dosc trudno mi znalezc skuteczne rozwiazanie.
 
reklama
Zaczęłabym u wizyty u pediatry. Karmisz piersią?

Przede wszystkim dobrze odbić i ni odkładać od razu po jedzeniu. Dodatkowo warto podnieść jedną stronę materaca, by dziecko leżało pod skosem i głowa zawsze była wyżej.
 
Tak, karmie piersia. Bylismy na wizycie i zalecil odbijanie. Ma
Zaczęłabym u wizyty u pediatry. Karmisz piersią?

Przede wszystkim dobrze odbić i ni odkładać od razu po jedzeniu. Dodatkowo warto podnieść jedną stronę materaca, by dziecko leżało pod skosem i głowa zawsze była wyżej.
T
 
Leki przeciwrefluksowe. Nie chcę pisać nazw byś nie kupowała ich bez konsultacji z lekarzem.
Być może konieczna będzie konsultacja z gastrologiem i alergologiem
 
Po jakim czasie mozna stwierdzic, czy problem wiaze sie z czyms glebszym czy to po prostu niedojrzaly uklad u noworodka i minie z czasem? Nawet jakbym znala nazwy to nie podalabym dziecku bez konsultacji z lekarzem. Boje sie takich eksperymentow. Synkowi nawet Sabsimplex balam sie dawac, mimo iz jest w pelni bezpieczny.
 
A ulewanie nie jest fizjologiczne? Mój syn ulewal do 10 miesiąca życia, później już sporadycznie, aż minęło samo całkiem. Z tego co wiem, jeśli nie są to wymioty, a niewielkie ilości wypływające z buzi dziecka jest to zazwyczaj niedojrzałość. Oczywiście lekarzem nie jestem i zalecam wizytę jeśli cię coś niepokoi, mówię tylko z mojego doświadczenia. :)
 
reklama
Umowie sie w poniedzialek na wizyte. Sama nie wiem. Przez weekend bede pionizowac po kazdym karmieniu i zobacze czy cos poskutkuje. Ogolnie mala przybiera na wadze, ale jestem lekko zaniepokojona iloscia mleka, ktore potrafi wydalic.
 
Do góry