reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie noworodka

Umowie sie w poniedzialek na wizyte. Sama nie wiem. Przez weekend bede pionizowac po kazdym karmieniu i zobacze czy cos poskutkuje. Ogolnie mala przybiera na wadze, ale jestem lekko zaniepokojona iloscia mleka, ktore potrafi wydalic.
A jak te ulewania wyglądają, są obfite, od razu po jedzeniu czy po jakimś czasie tez?
 
reklama
No wlasnie roznie. Przyznam jednak, ze nie po kazdym posilku ja pionizuje. Czesem jak przysypia to odloze i wtedy ulewa sie zaraz po przebudzeniu. Czasem mleka ulewa sie mniej, czesem wiecej. Niekiedy nawet jest lekko strawione, w formie serka.
 
No wlasnie roznie. Przyznam jednak, ze nie po kazdym posilku ja pionizuje. Czesem jak przysypia to odloze i wtedy ulewa sie zaraz po przebudzeniu. Czasem mleka ulewa sie mniej, czesem wiecej. Niekiedy nawet jest lekko strawione, w formie serka.
No najlepiej będzie jak skonsultujesz to z lekarzem, dla własnego spokoju żeby czegoś nie przegapić.
 
Pielęgnacja ulewającego niemowlaka jest trudna, bo z jednej strony dobrze jest częściej i dłużej pionizować dziecko (podnieść materac, odkładać do leżaczka czy fotelika po jedzeniu) a z drugiej fizjoterapeuci podkreślają żeby tych pozycji pionowych i półsiedzących unikać w pierwszych miesiącach życia.
Jeśli nie ma u Was innych objawów takich jak odginanie główki przy jedzeniu i podczas snu, słabych przyrostów masy, uporczywej czkawki, odbijania i ulewania nawet 2h po posiłku, to raczej jest to fizjologiczne. Najlepiej jednak żeby ocenił to lekarz. Może zaleci np. zagęszczanie pokarmu (przy KP trzeba podawać zagęszczacz łyżeczką).
 
Mam dwie córki i obie ulewały w okresie niemowlęcym... Starsza do 8msca, a młodsza do 10msca... Miałam podwyższony materac, u młodszej miałam już tego tak dosyć że stosowałam zagęszczacz do mleka. Jest to niestety dosyć męczące, o ile ulewa mlekiem to jeszcze spoko, ale jak zaczyna ulewać papką z marchewki to robi się mniej ciekawie [emoji23]
 
Z synem tez nie mialam problemu, ulał moze raz za caly okres niemowlecy, za to corka ulewala przez dlugie miesiace, nie bylo przy tym placzu, krzywienia sie, nie miala bolow brzuszka kolek itd, przybierala caly czas bardzo dobrze, pediatra stwierdzila ze fizjologiczne. Przy rozszerzaniu diety zaczelo sie zmniejszac, choc lezac na brzuszku czy raczkujac tez sie zdarzaly wypadki:p
 
reklama
A co robic, kiedy corce sie ulewa, ale dalej chce jesc?To wyglada, jakby sie przejadala. Probuje jej dawac smoczek w takiej sytuacji, by zaspokoic potrzebe ssania, ale ona ewidentnie chce piers. Zje i zazwyczaj za chwile znowu uleje. No chyba, ze przysnie...
 
Do góry