reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie noworodka

U nas taka sytuacja wynikała z refluksu. Pokarm się wracał, w gardle zaczynało piec, więc by sobie ulżyć dziecko chciało jeść, co tylko wzmagało problem. Takie błędne koło.
 
reklama
U nas taka sytuacja wynikała z refluksu. Pokarm się wracał, w gardle zaczynało piec, więc by sobie ulżyć dziecko chciało jeść, co tylko wzmagało problem. Takie błędne koło.
A długo u was to trwało? Mnie zastanawia, bo mój syn, prawie dwa latka, budzi się często w nocy, wypluwa smoczek, krzywi się i coś tak jakby przelykal po czym wsadza smoczek i idzie spać dalej.
 
U nas mniej więcej do 1r.ż. a potem zaczęło się normować - ale młody do dzisiaj przyjmuje debridat (zaraz kończy 8 lat).
 
Głównie ulewaniem - ale to nie było chlustanie, tylko po prostu nieco mu się ulewało.
A jak był już trochę starszy to zawsze po 2h godzinach spania zaczynał kaszleć, można było na niego zegarek ustawiać - punkt 23.00 ;-)
 
Jak leczy sie i karmi dzieco z refluksem? No i jak zdiagnozowac takiego malucha?
Karmi się takie dziecko normalnie, czasem zagęszcza pokarm. A diagnozuje się najlepiej robiąc USG, pasaż i pH metrie. Nie każdy rodzaj refluksu się leczy. Refluks jest raczej objawem choroby. Dlatego warto szukać przyczyny. Moja córka ma ponad 2 latka i wciąż ma refluks, który jest objawem alergii pokarmowej. My nie mamy leków. Po prostu dieta go zmniejszamy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak postepowac z maluchem, zeby zlagodzic nieco problem ulewania? Przyznam, ze samo odbijanie nie zawsze pomaga. Ponadto nie za kazdym razem sie odbija. Bywaja karmienia, ze mala co zje to z czasem wypluje. Z synkiem nie mialam takiego problemu i przyznam, ze dosc trudno mi znalezc skuteczne rozwiazanie.
Na początek może pocieszę, zę problem ma szansę minąć sam :) u nas tak było - ulewanie wiąże się często z niewykształcona krtanią. Ale wiadomo działać trzeba. Nasza córa brała Gastrotuss - choć tutaj trzeba wszytsko omówić z lekarzem, mozę nawet wystarczy teleporada. Jeśli obawiasz się o zachłyśnięcia w nocy, dobrze by dziecko spało pod lekkim skosem.
 
reklama
Do góry