reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ułożenie pośladkowe

Właśnie dlatego chcę zrobić jeszcze jedno usg w 38 tyg, bo położna na SR mówiła, że do 37 tyg dziecko może się jeszcze swobodnie odkręcić a potem szanse na to maleją. Jak w 38 tyg wyjdzie mi nadal pośladkowe, to będę walczyć o cesarkę. Nie wiem jak, ale coś z rodzinką wymyślimy.
 
reklama
mea właśnie też tak słyszałam. Ale ginka powiedziała mi, że dopóki dziecko nie wstawi się którąś częścią ciała w kanał rodny to nie planuje się cesarki z powodu pośladków. Sama nie wiem co o tym mysleć, wybieram się jeszcze na usg w 38 tyg (jak dotrwam), to już raczej na 90% powinno być wiadomo czym się ułożyło do porodu. Ja mała a dziecko już 2100, no ale podobno ma jeszcze miejsce, żeby się odwrócić. Zobaczymy.

ja tam sie nie znam ale pamietam ze wszyscy mowili ze do 36 tygodnia to jeszcze sie da a potem jest juz za malo miejsca ...
 
ja tam sie nie znam ale pamietam ze wszyscy mowili ze do 36 tygodnia to jeszcze sie da a potem jest juz za malo miejsca ...

Tak, Antoś w 36 tyg sie odwrócił:tak: Bolało jak diabli:-(

W tym szpitalu gdzie ja rodziłam i będę rodzić zawsze jak przyjmuja na porodówkę robią usg. Dla gina to chwila a wszystko od razu wiadomo jak wyglada sytuacja w środku:-)
 
A wracając jeszcze do tej mojej koleżanki i jej porodu- przed porodem w 39 tyg była jeszcze na wizycie u gina, miała usg i gin zapisał jej w karcie ciąży że powinna mieć cc bo dziecko ma takie położenie itd. No ale jak widać, jak przyjmowali do szpitala mieli to gdzieś i tak chcieli zrobić po swojemu:-(
 
Z tego co nam mówiła położna na SR to u mnie w szpitalu przy przyjęciu jeżeli wyjdzie położenie pośladkowe to robią cc, ewentualnie czekają na 2-3 cm rozwarcia, aby lepiej potem odchody poporodowe mogły się wydobywać. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży.
 
reklama
Moje grzeczne dziecko obróciło się w końcu!! :) W 32. tygodniu, więc nie bolało. W nocy ruszał się gwałtownie i często i właśnie chyba wtedy wykonał salto. Życzę powodzenia wszystkim innym pośladkowiczom!:)
 
Do góry