reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa alimentacyjna u notariusza....

miska82

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Sierpień 2009
Postów
441
Witam serdecznie. Chciałabym się dowiedzieć jakie należy poczynić kroki i jak wygląda to jeśli są opłaty. Otóż przed notariuszem mam spisaną ugodę z ojcem dziecka, że dobrowolnie będzie płacił alimenty. Moje pytanie brzmi czy można z taką ugodą iść do sądu aby sąd nadał temu klauzurę wykonalności w razie gdyby ojciec dziecka zaniechał płacenia? Jeśli tak, to jak wygląda taki wniosek (prosiłabym o wzór) jak i również jak to wygląda z opłatami? Jak również czy orientuje się Pani jak długo czeka się na taki wyrok? Jeśli jest możliwość złożenia czegoś takiego. Z góry dziękuję za odpowiedz
 
reklama
Przepraszam zle napisałam na początku. Spisana jest umowa notarialna ze do 15 kazdego miesiaca ojciec dziecka bedzie wplacal alimenty w okreslonej kwocie.Moje pytanie brzmi czy można z taką ugodą iść do sądu aby sąd nadał temu klauzurę wykonalności w razie gdyby ojciec dziecka zaniechał płacenia?
 
By akt notarialny mógł stanowić tytuł egzekucyjny, musi zawierać oświadczenie dłużnika o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Czy tak jest u Pani?

Jesli tak, może Pani złożyc wniosek o nadanie dokumentowi klauzuli wykonalnosci (nie ma obowiązującego wzoru). Sąd powinien rozpoznać wniosek w ciągu trzech dni od daty jego złożenia. Opłata 50 zł.
 
reklama
Do góry