reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upadki, siniaki i guzy

Jeśli chodzi o chwytanie zabawek to tak celowo zaczął łapac ok 4 miesiąca,najpierw oczywiście były rączki przyglądał im się z zaciekawieniem,śmiesznie to wyglądało ;D
 
reklama
Moj maluszek zauwazylam ze najpierw chwytal zabawki, a potem bardziej skupil sie na raczkach. Ogladal z bliska paluszki az mu sie straszny zez robil. Jest b, rozesmiany. Odkad ma 2.5 miesiaca to usmiech mu wlasciwie z buzki nie schodzi a i na glos zaczyna sie smiac. Zpleckow sie na brzuszek przekrecil 3 razy i konec. Teraz probuje i jednej raczki nie potrafi spod siebie wyjac. Zpozycji pollezacej siada i od razu pada twarza na swe kolana :laugh:
 
Moja córeczka ma 5 miesięcy od jakiegoś czasu zaczeła się przemieszczać , położona na brzuszku potrafi z jednego końca pokoju przemieścić się na drugi ale nie do przodu, ona pełza do tyłu. Podnosi pupe w górę i na rączkach odpycha się w tył. Nie wiem jak to nazwać czy to początki raczkowania, czy wasze dzidzie też podobnie się zachowywały ?
 
Tak mój synek zaczynał podobnie jak miał 5 miesięcy potrafił już dość sprawnie się poruszać ale na początku tylko w tył i dookoła własnej osi. Jak miał 6 stanął na czworaczka i robił konika bujając się w przód i tył a jak miał 6,5 zaczął raczkować. Robi to w śmieszny sposób ale jest w stanie w szybkim tempie przemieszczać się po pokoju.
 
Witam,

Moj siostrzeniec tak robil. Nie pamietam w jakim wieku, smialismy sie tylko, ze raczkuje jak na raka przystalo - do tylu. Jemu tak zostalo, nie zaczal raczkowac do przodu, w wieku 10 miesiecy nauczyl sie chodzic.

Pozdrawiam,
 
Witam! Mam takie pytanie - kiedy wasze maluszki zaczęły raczkować i czy w ogóle raczkowały. Mój maluszek ma 8,5 mies. i narazie o raczkowaniu nie myśli, chce jedynie by go brać za rączki i stawiać, nie chce też lezeć na brzuszku i ćwiczyć podnoszenie "pupy";). Jak to jest u was??Pozdrawiam
 
Marcinek zaczął raczkować jak miał 6 miesięcy i parę dni. Śmiesznie to wygląda bo nie raczkuje w sposób tradycyjny bardziej jak liszka ;) ale z sukcesem i dużą prędkoscią do przodu. Na brzuchu uwielbia leżeć chociaż musiałam go tego nauczyć i przyzwyczaić. Poza tym teraz chce już stać przy naszej pomocy i pokazuje swoje niezadowolenie jak go posaidzimy. Ale ile mozna wytrzymac zgiętym w pałąk ;) ? Niektóre dzieciaczki pomijają etap raczkowania moze Twój synek do nich należy :)
 
Moj synek ma tyle ile na suwaczku :p i nieraczkuje jeszcze ...raczej walczy w pozycji przyklęku .

Aga kazdy maluch ma swoj rytm do raczkowania ...a sa i maluchy odrazu stające na nogach ;D .Bądz spokojna ...napewno sam sobie da rade :)
 
reklama
AgaMP,Mój robił dokładnie tak samo i też wątpiłam,że będzie raczkować,aż niedawno nagle ruszył i teraz nic go nie zatrzyma.A od raczkowania się zaczęło wstawanie i trzeba mieć oczy wokolo głowy.Także nie martw się niczym,na wszystko przyjdzie pora i odpoczywaj póki możesz :)
 
Do góry