reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upały i nasze Skarby...

Mama Boo

Mama Zinella i Whitmona
Dołączył(a)
25 Lipiec 2005
Postów
2 013
Miasto
Górny Śląsk
Dziewczyny nie wiem jak Wy, ale ja mam ogromny problem z upałami, a raczej z pupą Oskarka.... Dziś mu wyskoczyły wielkie dwa czerwone placki na pupci i nie wiem co mam zrobić... Czytałam gdzieś, że to może być pieluszkowe zapalenie skóry i należy wietrzyćpupę i smarować kreme z tlenkiem cynku.... Oskar leży nieraz i po godzinę bez pieluszki i d ... pupa ;) Qrcze nie wiem jak mam mu ulżyć....
 
reklama
Wietrzenie obowiązkowo, jak najczęściej się da. Jeśli zmiany są już zaawansowane to chyba trzeba by jakąś mocniejszą maść, żeby się wygoiło. No i nie używać husteczek do pupki, tylko przemywać przegotowaną wodą.
 
my tez wietrzymy smarujemy sudocremem bo czasem sie zaczerwinia tym bardziej ze co chwile Emi kupke robi
PYTIA a husteczek dlaczego nie uzywac ???
 
bo jak sa zmiany na pupci to balsamy ktore sa w tych chusteczkach moga je jeszcze zaognic dlatego lepsza woda.ja tez mylam naparem z rumianku, ale na takie niewielkie odparzenia.
lepiej tez wybrac sie do pediatry da masc na recepte
nietety taka delikatna skorka zle znosi upaly i pot :(
oby szybko sie wyleczylo :)
 
linomag najlepszy od lat tani i niezawodny jak raz zastąpiłam sudorecremem to zaraz dupsko czerwone posmarowałam linomagiem i pupcia bez zaczerwienienia
 
u nas sudocrem też sie nie sprawdził
mamy na odparzenia maśc robioną, na recepte
jak tylko coś przyczerwienione to wystarczy raz posmarować i wygojone :)
 
a u nas sudocrem jest w codziennym użytku. I jak do tej pory było tylko jedno zaczerwienienie :D
 
na Ole najlepiej dziala alantan- cala reszta lacznie z ta mascia robiona na recepte jest po prostu do niczego. Ale jak mimio wietrzenia jest odparzenie to moze byc objaw alergii na cos- niekoniecznie na pieluszke.

Dzis Ola spi w ogole bez pieluchy. Cala noc. Polozylam ja na kilku podkladach semi- jak zobacze ze sie zesikala to wyjme podklad a ten pod spodem lezacy bedzie suchy :) Ona rzadko w nocy sie zalatwia. A z wierzchu tylko przykrylam ja pieluszka. ZObacze czy pupa bedzie lepiej wygladal.
W dzien obowiazkowo spi nawet w wozku bez pieluchy, ale w dzien to sa krotsze drzemki, ciekawe jak podziala kilka- do 9-0 godzin bez pieluchy :)
 
reklama
aha- a lekarz na powazne odparzenie i tak najczesciej poradzi Tormentiol (w aptece bez recepty)- wiem, bo juz sprawdzilam 5 lekarzy i szpital.
 
Do góry