reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński i rodzicielski a otrzymywanie świadczeń w kraju UE

Dołączył(a)
12 Marzec 2014
Postów
1
Witam, aktualnie przebywam na urlopie macierzyńskim, a później będe przebywała na urlopie rodzicielskim. W najbliższym czasie planuję wyjechać z dziećmi do innego kraju, w którym pracuje mój mąż (prawdopodobnie na stałe). Będziemy chcieli starać się o świadczenia socjalne na dzieci. Warunkiem otrzymywania tych świadczeń jest brak pobierania zasiłków socjalnych w innych krajach. Stąd moje pytanie: czy zasiłek macierzyński jest traktowany jako zasiłek socjalny, czy to jest tak jakbym pracowała? Bo z zasiłku rodzinnego w wysokości 77zł, wiem że będe musiała zrezygnować, ale pieniążki z tego tytułu dostaje od GOPSu a nie od ZUSU, jak to jest w przypadku urlopu macierzyńskiego.
 
reklama
Do góry