reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński przed porodem.

Haha przepraszam, rzeczywiście, to chyba z rozmachu :D
No ale lekarka napisała mi na zaświadczeniu "urlop macierzyński od 08.06" i tyle a Pani kadrowa to przyjęła..
Nie wiem czy Pani doktor napisałaby mi takie zaświadczenie z datą na 24.05 bo w karcie ciąży jest wpisane 02.06 (OM) i 07.06 (usg).
Ale przypadek koleżanki Bulbasek jest niemal identyczny i nie było problemów.
U mnie bylo identycznie dlatego zabrałam głos w tym temacie :)
 
reklama
Chyba mi się udało. Kodeks pracy art. 180 par. 3 "Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu."
Pytanie na ile u Ciebie wszystko jest sformalizowane.
 
Chyba mi się udało. Kodeks pracy art. 180 par. 3 "Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu."
Pytanie na ile u Ciebie wszystko jest sformalizowane.
Zgadza się. Tylko koleżanka jest już po przewidywanym terminie a nie przed. :)
Czyli jeśli by chciała wziąć urlop przed terminem to musi być to min 2 tyg. Max 6.
 
Ostatnia edycja:
U mnie kadrowa otrzymala ostatnie l4 do dnia 07.06 czyli do daty porodu z usg
07.06 pojechalam do niej zgłosić fakt iz od 08.06 bede na macierzyńskim i ze zaświadczenie dowioze pozniej bo Pani doktor byla na urlopie. Dzisiaj odebralam to zaświadczenie na ktorym widnieje data wystawienia 07.06 i napisane jest: "urlop macierzynski od 08.06" i tyle nic więcej nie załatwiłam
 
U mnie kadrowa otrzymala ostatnie l4 do dnia 07.06 czyli do daty porodu z usg
07.06 pojechalam do niej zgłosić fakt iz od 08.06 bede na macierzyńskim i ze zaświadczenie dowioze pozniej bo Pani doktor byla na urlopie. Dzisiaj odebralam to zaświadczenie na ktorym widnieje data wystawienia 07.06 i napisane jest: "urlop macierzynski od 08.06" i tyle nic więcej nie załatwiłam
No i jest wszystko ok. :)
 
Jeśli kadry nie będą robić problemu, to ok.
Mi by tam było żal tych dni, bo:
1. Za ten okres dostaniesz 80% pensji, a nie 100% jak na zwolnieniu. I dodatkowo będziesz miała krótszy macierzyński po porodzie.
2. I najważniejsze - to zawsze 2 (może 3??) tygodnie, których nie spędzisz z dzieckiem.
 
Jeśli kadry nie będą robić problemu, to ok.
Mi by tam było żal tych dni, bo:
1. Za ten okres dostaniesz 80% pensji, a nie 100% jak na zwolnieniu. I dodatkowo będziesz miała krótszy macierzyński po porodzie.
2. I najważniejsze - to zawsze 2 (może 3??) tygodnie, których nie spędzisz z dzieckiem.
Wiem.. Też nad tym ubolewam, ale lekarka byla nie do przekonania zeby jeszcze choć tydzień napisać l4.. Niestety
 
To trzeba było poprosić o zaświadczenie o zdolnosci do pracy bez którego nie możesz do niej wrócić.
Nie wiem z jakiego powodu lekarze się wzbraniaja przed wystawianie L4 na końcówce ciąży...
 
reklama
Do góry