reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy a druga ciąża....

Dołączył(a)
2 Styczeń 2013
Postów
2
Witami bardzo proszę o pomoc.
Mam umowę na czas nieokreślony. W czerwcu 2010 urodziłam syna, po macierzyńskim mam przyznany urlop wychowawczy od 21,12,2010r do 21,12,2013r. 3lata.
Pobieram wychowawczy z mopsu 400zł. będę go pobierać do połowy marca potem mam bezpłatny.
Okazało się że jestem teraz w ciąży ok 5 tygodnia,nie planowaliśmy teraz ale stało się.
Nie wiem co dalej zrobić by mieć zapewnione jakieś świadczenia pracuje tylko mąż na najniższym zarejestrowaniu.
1. Czy urlop wychowawczy przerywa mi się sam z chwilą następnego porodu
2. Czy będąc na urlopie wychowawczym bezpłatnym urodzę 31,08,2013r należy mi się macierzyńskie czy nie?
3. Czy mogę przerwać urlop wychowawczy i wrócić do pracy jeśli tak to na jaki okres minimalny?
Dodam że poprzednią ciążę od ok 3 miesiąca spędziłam na zwolnieniu, była zagrożona i z przerwami na wypisy byłam w szpitalu i urodziłam wcześniaka.Rozwija się dobrze dzięki Bogu. Teraz tomoje piąte dziecko antykoncepcja zawiodła.
4. Czy wychowawcze na kolejne dzięcko przysługuje mi.
Jak mogę postąpić aby tak jak tu na forum przeczytałam móc pobierać za L4 świadczenie, czy wiedząc że jestem w ciąży mogę przerwać urlop wychowawczy i ile czasu muszę przepracować by dać zwolnienie jeśli lekarzmi je wyda. I w jakim lub do którego tygodnia ciąży mogę przerwać ten urlop. Bardzo dziękuję za pomoc
 
reklama
Mam umowę na czas nieokreślony. W czerwcu 2010 urodziłam syna, po macierzyńskim mam przyznany urlop wychowawczy od 21,12,2010r do 21,12,2013r. 3lata.
Niemożliwe. To więcej niz 3 lata.
Pobieram wychowawczy z mopsu 400zł. będę go pobierać do połowy marca potem mam bezpłatny.
Okazało się że jestem teraz w ciąży ok 5 tygodnia,nie planowaliśmy teraz ale stało się.
Nie wiem co dalej zrobić by mieć zapewnione jakieś świadczenia pracuje tylko mąż na najniższym zarejestrowaniu.
1. Czy urlop wychowawczy przerywa mi się sam z chwilą następnego porodu
Nie.

2. Czy będąc na urlopie wychowawczym bezpłatnym urodzę 31,08,2013r należy mi się macierzyńskie czy nie?
Tak dostanie Pani zasiłek macierzyński, ale nie będzie Pani na urlopie macierzyńskim.

3. Czy mogę przerwać urlop wychowawczy i wrócić do pracy jeśli tak to na jaki okres minimalny?
Może Pani przerwać urlop powiadamiajac o tym pracodawcę na 30 dni przed planowanym powrotem do pracy.

4. Czy wychowawcze na kolejne dzięcko przysługuje mi.
Pewnie tak, ale nie wiem na pewno, bo nie wiem jaką ma Pani umowę o pracę.

Jak mogę postąpić aby tak jak tu na forum przeczytałam móc pobierać za L4 świadczenie, czy wiedząc że jestem w ciąży mogę przerwać urlop wychowawczy i ile czasu muszę przepracować by dać zwolnienie jeśli lekarzmi je wyda.
Nie ma minimalnego okresu. Może Pani być na L4 od pierwsze dnia po przerwaniu urlopu.
I w jakim lub do którego tygodnia ciąży mogę przerwać ten urlop.
Kiedy Pani chce.
 
Do góry