reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlopy, świadczenia

Dziewczyny a jak to jest z meldunkiem dziecka??

U mnie jest tak, ze po 1 nie jestesmy malzenstwem, po 2 mamy rozne meldunki stale. I czy mozemy zameldowac dziecko gdzie chcemy(my bysmy chcieli u ojca)?? czy sami melduja tam gdzie zameldowana jest matka??
 
reklama
MALINKO - my mielismy identyczna sytuacje jak urodzil sie Kuba :tak:
To jest tak, ze z automatu jest dziecko meldowane pod adresem stalego zameldowania matki - wtedy jak zalatwiacie akt urodzenia.
Ale z tego co pamietam jesli bedziecie chcieli zameldowac pod adresem ojca to jest to jak najbardziej mozliwe - Pani w USC napewno wszystko Wam wyjasni i pokieruje co i jak :tak:
 
Jeśli chodzi o urlop macierzyński, to na dzień dzisiejszy niestety bez zmian - 18 tygodni na pierwsze dziecko, 20 na kolejne. Szumnie zapowiadane w czasie wakacji wydłużenie o dwa tygodnie miało zostać przyklepane w sejmie we wrześniu, ale niestety :no: póki co ani widu, ani słychu. Całe szczęście urlop macierzyński, który "wejdzie" czasowo na 1. stycznia 2009 będzie automatycznie przedłużany niezależnie od terminu podpisania nowelizacji. A co za tym idzie i Listopadóweczki i , jak ja, Styczniówki nie będziemy mieć z tym problemu.

Pozdrawiam ciepło!
 
maliinka_ev ja mam identyczną sytuację i jak załatwialiśmy uznanie nienarodzonego dziecka przez Tatuśka to Pani w USC zapytała, gdzie chcemy meldowac dziecko.
Ja myślałam, że to z automatu meldowane jest tam gdzie ja, ale uświadomiła nas, że wystarczy aby Tatuś, jak będzie załatwiał akt urodzenia dziecka przyniósł również moje oświadczenie, że chce by moje dziecko było zameldowane w miejscu zameldowania Tatusia. Nawet nie muszę się fatygowac osobiście.

pozdrawiam
Clue
 
No to jak wy tak pieknie sie orientujecie to ja jade dalej ze swoimi pytaniami :-D

Nastepna kwestia to urlop wychowawczy i swiadczenie wychowawcze.
Z urlopem nie bedzie problemu ale co z tym swiadczeniem, czy bedzie mi sie nalezalo?, jak to jest z tym dochodem utraconym?, i jak to jest w przypadku konkubinatu??. Czy mozna uznac moj dochod za utracony i wtedy ta srednia na osobe(504zl)wyliczamy z dochodu konkubenta(dzielimy na 3) czy jak??
Kompletnie sie w tym nie orientuje :baffled:
 
No właśnie, jak to jest z tym dodatkiem wychowawczym:confused:. Podpinam się pod pytanie Malinki:-)
 
maliinka_ev - u mnie było tak : nie bylismy małżeństwem jak pojawiła się Jula ale mieszkaliśmy razem więc z Urzędu Skarbowego wzielismy zaświadczenie o dochodach za rok 2006 ( bo w 2007 byłam na wychowawczym) . Ja pracowałam na etacie a mój M miał swoją działalność więc w MOPSie Pani wytłumaczyła mi że odrzuca sie mniejszy dochód a bierze sie pod uwagę większy ( pomijając to że to ile M miał dochodu nie odzwierciedlało tego ile przynosił do domu ale to nie ważne) więc dostałam decyzje odmowną ... Jak będziesz miała zaświadczenia z US to sama będziesz mogła zobaczyc czy wogóle opłaca sie składać wniosek o ten zasiłek. Trzeba oczywiśce wypełnic jeszcze kupę papierów i odpowiedzieć na mnóstwo pytań ale to normalne w urzędach :-)
 
reklama
wiecie co do wychowawczego to wiem ze mozna zdazyc po urodzeniu dziecka zlozyc sprawe o alimenty od partnera i wstedy wystepujesz jako samotna matka i masz wiecej do odliczenia od podatku i swaiadczenia rodzinee i wychowawcze chyba ze dochod mialas tak duzy ze nie bedziesz sie lapac w zadne ramy... a co do meldunku to potwierdzam z marszu dziecko jest meldowane przy matce jesli ma byc inaczej oboje rodzice musza byc przy tym zeby potwierdzic wole i meldunek w usc bedzie tam gdzie podadza... co do becikowego to wiem po poprzednim razie ze jazdy robia kiedy jedno z rodzicow pracuje za granica , szkoda troche tego macierzynskiego ze nam nie wyduza a moze cos sie trafi??:cool2:
 
Do góry