reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG pierwszego trymestru

reklama
Ja na drugie prenalne jadę 22 + 3 . Dla mnie to za długo ale lekarz mówi że ok więc się słucham 🤪
Ja miałam taka sytuacje, że na badaniach dziecko było młodsze i np jeśli chodzi o plec nie za wiele można było powiedzieć (dodatkowo ułożenie itp), generalnie na NFZ badanie było wykonane na odczepnego, z tekstem, że jest za małe i że nic więcej zrobić nie może. A drugiego nie chcieli zrobić.. To był teoretycznie 21+3, okazało się że tydzien mniejsze..
Więc prywatnie zrobiłam w 24 (czyli tak na dobrą sprawę w 23) I już wszystko było pięknie widać.. A może to od lekarza zależy.. W każdym razie, należy słuchać lekarza:)
 
12+3 , nawet jesli dzieciatko bedzie mniejsze o tydzien to juz dobry czas na prenatalne. 13+3 to taka granica, ja nie mialam wyboru i szlam w 13+1 a malutka wypadala na 13+6, lekarz stwierdzil ze dzieci blizej 14 tc ciezej sie sprawdza.
 
A ja się wyłamie i powiem,że 13+3. U mnie był problem, na badaniach 2 trymestru, bo dziecko było maleńkie (okazalo się młodsze) i było dużo trudniej dopatrzeć się potrzebnych struktur. Na pierwszych też byłam jakoś w 12 tygodni, to się okazało, że był to 11. Czym większe dziecko tym lepiej widać. Choć rozumiem, sama jestem niecierpliwa..:)
Lepiej wziąć 12+3 jeśli terminy dobrze policzony, bo zawsze można przyjść tydzień później. Gdy pójdziesz 13+3, a ciąża starsza się okaże będzie problem.
 
Ja bym wzięła 12+3, sama mam 12+5 i myślę że w sam raz. Moja siostra miała w zeszłym tygodniu w 13+3 i lekarz kazał jej przyjść za dwa dni, bo nie mógł zrobić wszystkich badań, nie mogl zmierzyć przezierności karku. więc ja bym chyba nie zaryzykowała w 13+3, ale to moje zdanie [emoji3526]
 
reklama
Ja miałam badanie 12+1. Lekarka na NFZ (strasznie mnie zignorowała mówiąc pokrótce) i kazała mi przyjść w momencie jak już będę w 14+2. Na szczescie szlam na badanie nifty, przy okazji lekarka (już prywatnie i Bogu dziękuje, ze ja mam) zrobiła mi badanie i wszystko jest Ok. Polecam aby iść szybciej niż później 😄
 
Do góry