reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG


11tc5pd.jpg
 
reklama
DziOObek, Fajnie, że Ci się udało wkleić :)
Śliczny ten Twój maluszek :) Ja zdjęcie swojego wkleję po badaniu w czwartek, papa :)
 
Dzioobek super zdj :)
Kasiu podobno jak nie ma potrzeby to robią 3 razy w trakcie ciąży i następne będzie między 18 a 22 tyg :(
 
Izabelka!

mój gin też tak mowił, że standartowo w czasie ciąży USG jest robione 3 razy, ale on woli robić co wizytę czyli co 4 tygodnie, bo mówi, że nie jest szkodliwe, a zawsze daje pewny obraz tego, jak się ma Dzidzia i poza tym to niesamowite wrażenia dla rodzicow obserwować jak rozwija się maluszek. Mój gin mówi, że tworzy się w trakcie oglądania Dzidzi w USG jeszcze bardziej więź emocjonalna między maluszkiem a rodzicami. przyznam, że podoba mi się takie podejście gina bo bardzo lubię oglądać swoją kruszynkę. teraz idziemy na USG 7 lipca i mam nadzieję, że zobaczę już małego Dzidziolka. Pozdrawiam serdecznie!! :) :)
 
Kalendarz badań w ciąży
I trymestr

* badanie ginekologiczne (cytologia, biocenoza)
* konsultacja internistyczna i stomatologiczna
* analiza krwi - toksoplazmoza, listerioza, krzepliwość, grupa krwi, test USR, HBS Ag, WR, poziom cukru
* analiza krwi - morfologia (co miesiąc)
* analiza moczu (co miesiąc)
* USG - może być dopochwowo (8-12 tydzień)
* wizyty u ginekologa co 4 tygodnie

Dodatkowo:
Biopsja trofoblastu - pobranie komórek tworzącego się łożyska np. igłą pod kontrolą USG w celu wykrycia zaburzeń genetycznych (8-11 tydzień)
II trymestr

* analiza krwi - morfologia (co miesiąc)
* analiza moczu (co miesiąc)
* USG (około 20 tygodnia)
* test obciążenia glukozą (24-28 tydzień)
* wizyty u ginekologa co 3-4 tygodnie

Dodatkowo:

* test potrójny - TripleTest - występowanie zaburzeń chromosomalnych (głównie zespołu Downa) oraz obecności rozszczepu kręgosłupa(14-16 tydzień)
* amniopunkcja (pobranie płynu owodniowego) genetyczna - wykrywa genetyczne wady dziecka (15-18 tydzień, wczesna 13-14 tydzień)
* nakłuwanie pępowiny - pobranie próbki krwi dziecka - podejrzenie infekcji wewnątrzmacicznej lub konfliktu serologicznego (18-24 tydzień)

III trymestr

* analiza krwi - morfologia (co miesiąc)
* analiza moczu (co miesiąc)
* USG (po 30 tygodniu)
* badanie kardiotokograficzne - KTG - rejestracja czynności serca dziecka i napięcia, ewentualnie skurczów macicy (od 26 tygodnia)
* wizyty u ginekologa co 2-3 tygodnie (pod koniec co 7, nawet 2 dni)

Dodatkowo:

* USG dopplerowskie - ocena przepływu krwi przez tętnice macicy, łożyska, pępowiny, i płodu
* późna amniopunkcja (pobranie płynu owodniowego) - ocena dojrzałości płuc płodu
 
ale jak pisze kasia178 wszystko zalezy od lekarza ja tez mam robione USG na kazdej wizycie i ciesze sie z tego bo najchetniej bym caly czas ogladala moje malenstwo.
Dla mnie to wielki fenomen ze ono tam jest taka kruszynka i rosnie i zobaczymy co z tego wyrosnie :) to oczywiscie zartobliwie .:)
 
reklama
peweni ze tak ja jak zrobilam test i nawet wyniki na poziom hcg we krwi to wiedizalam cieszylam sie ze bedzie dzidiza ale jak zobaczylam na USG pierwszy raz moja fasolke jeszcze wtedy to szok taki cud swiata jest we mnie ;takie cudy swiata sa w nas:)
 
Do góry