reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ustalenie ojcostwa , alimenty

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2020
Postów
3
Wiatam serdecznie wszystki mamy , nie tylko te samodzielne :) Mam takie pytanie ktore bardzo mnie nurtuje , a wiec moja sytuacja wyglada nastepujaco w skrocie .... W grudniu tego roku urodzila sie moja cudowna coreczka , tatus w 3 miesiacu ciazy znikna z naszego zycia! Juz w styczniu zlozylam pozwe do sadu o ustalenie ojcostwa , zabezoieczenie alimentow itd..... nie bylismy po slubie , odwolalam cermonie slubu po jego odejsciu , Sad w marcu oddalil wniosek o zabezpieczenie nie rozumiem dlaczego ? zylismy pod jednym dachem 5 lat , udowodmilam wszystko co moglam , sms , fb , zdj z pozwanym no wszystko co mozna :) Zazlenie na wyrok takze zostal juz zlozony , Sad wysyla pozew do pozwanego a on oczywiscie nie odb ! Rozmawial nawet z moin adowkatem i stwierdzil ze dziecka nie uzna ale ze pozew odb , no i jak przypuszczalam niczego nie odb ! pytqnie moje brzmi co dalej ... czy sad moze oddalic caly tem pozew ? jesli nie dostraczy go do rak wlasnych ? wiedzialam od poczatku ze bedzie sie migal ale nie chce zeby corka zostala bez niczego , nalezy sie jej ;) Bardzo prosze o odp mamy ktore byly w podobnej sytuacji , pozdrawiam
 
reklama
Z listami sadowymi jest tak ,że nawet jeśli nie odbierze ,to dla sądu nie ma to znaczenia ,tak czy siak potraktują jako odebrany , myślę że jeśli będzie zrobione badanie ,to będzie musiał płacić , czy uzna czy nie
 
Wlasnie od zeszlego roku prawo niestety sie zmiemilo w tej kwesti :( czyli awizo musi byc odebrane osobiscie przez pozwanego czyli jesli nie odbierze pozew wraca do sadu a sad przesyla do adwokata jest jeszcze podobno mozliwosc wyslania komornika sadowego aby dostarczyl ale wiadomo ze jesli bedzie sie ukrywal to skutecznie , dlatego tez nie wiem co mnie dalej czeka ? czy corka moze zostac bez niczego ? tylko dlatego ze ktos nie odbiera listow z sadu ..... :(
 
Do góry