reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada letalna mojej córeczki....

Aż nie wiem co napisać... Tośka, nasza dzielna dziewczyna... Tak na szybko propozycja - zbiórka na wózek, tak ażeby Tosia widziała świat. Już raz udowodnilysmy że da się! Będziesz miała możliwość pójścia chociażby na plac zabaw. Dla niej to mogą być faktycznie fajne bodźce, kolory, krzyki, ogólne zamieszanie.
Nie wiem jak u Was odbywa się rehabilitacja, ale jak mój młody był na etapie niechęci do leżenia na brzuszku, to pani fizjoterapeutka kazała go turlać. Tak normalnie z boku na bok (nie wiem jak to opisać hehe). Tak samo na przewijaku, przy zmianie pieluszki. W ogóle na necie jest bardzo dużo filmików Pawła Zawitkowskiego, na których można podejrzeć jak wspierać malucha przy wzmożonym lub osłabionym napięciu. Popatrz, może akurat coś Wam się przyda?
@Itsaris ja też polecam tak jak @Mamaminionka avent natural (ja polecam serię slow flow czy jakoś tak )
No i do pielęgnacji przy wzmożony napięciu sposoby pielęgnacji wg Bobatha , ale skoro masz rehabilitację to pewnie ktoś Was tego uczył?
 
reklama
@Itsaris ja z kolei nie polecam Avent Natural ponieważ ma bardzo twardy smoczek. Po za tym mój syn wcześniak pijąc mleko z tej butelki się tak zakrztusił, że gdybym nie miała sąsiadki pielęgniarki to nie wiem co by było... Jemu podpasowała butelka Lovi. Natomiast córka jadła identycznie jak Twoja Tosieńka. Wydałam kupę kasy na butelki i smoki, byłam już wykończona tym karmieniem aż w końcu coś mnie tknęło aby kupić najtańszą, najzwyklejszą butelkę Canpolu z tym wąskim smoczkiem. I to był strzał w dziesiątkę. Tak na prawdę każde dziecko jest inne i każdemu będzie pasować co innego.

Jesteś niezwykłą mamą. Mimo, że moje macierzyństwo nie jest usłane różami to nasze problemy wydają się niczym i nie jestem w stanie sobie wyobrazić co czujesz i w jakim stresie żyjesz. Chyba nie ma słów, które mogły by Cię pocieszyć. Jedno jest pewne, Tosia wybrała sobie Ciebie za mamę ponieważ jesteś dobrym, silnym człowiekiem. Nie myślcie o przyszłości tylko o teraźniejszości, łapcie każdy dzień pełnymi garściami. Tul ją, całuj, pielęgnuj i pokazuj świat.
 
@Martya a widzisz, to dobra podpowiedź, że smoczek avent jest twardy - Tosia nie daje rady, nie chce twardych..... Te zwykle canpolu mamy, Tosia miała etap że super z nich jadła. Czasem wracamy do nich :)

Dotarliśmy dziś do domu. Tosia dzielnie zniósł ostatni etap drogi, długo Spała. Od jutra ruszamy z rehabilitacją pełną parą. Musimy zrobić szczepienie, które odwlekamy od czerwca.... Jutro powinna przyjść paczka ze sklepu z rzeczami do integracji sensorycznej. Zamówiłam Tosi rzeczy typu, balony z konfetti, rozciagliwe lepkie gumowe robaczki (widziałam jak jedna mama zawiesza na macie edukacyjnej i dziecko sobie łapie i ciaga), wlochate piłki większą i mniejszą....

Wyciągniemy też spacerowke. Ciekawa jestem jak Tosia się do niej dopasuje....

No i chciałabym pojechać jeszcze na plażę, taka jest mega pogoda :) a Tosi świeże powietrze się przyda.... Zobaczymy co uda się zrealizować w tym tygodniu, bo samej trochę ciężko.

Moi rodzice mieszkają 180 km od nas. Teściowa za granicą. Siostra partnera sama ma 3 dzieci.... Moja kuzynka ma 2 i pracuje.... Każdy ma swoje życie, problemy... Nie mamy ani jednej osoby, która mogłaby pomóc. Wiem, że nie jedna z Was jest też sama. Tylko padło tutaj pytanie wcześniej czy ktoś moze mi pomóc. Niestety nie....
 
@Martya My też mamy wcześniaki , 34tc, bliźniaki i nasze od początku polubiły avent natural (W szpitalu kilka dni były na Nuku i połowę ulewaly). Slow flow nie jest twardy (moim zdaniem...) za to wersja zwykła jest faktycznie twarda I z tej pic nie potrafią. (Mamy 3 miesiace)
No ale wiadomo każdemu dziecku spasuje inny
 
@Oczekujaca123 jak dla mnie to akurat zwykła wersja Aventu jest bardziej miękka niż Natural Przerobiłam sporą ilość butelek i ten był najtwardszy ze wszystkich

@Itsaris zaciekawiłaś mnie tym sklepem, czy mogła byś podać jego nazwę?
Wielka szkoda, że nie macie pomocy. Nam dużo pomagają moi rodzice także wiem jakie to jest nieocenione
 
Tak natural twardy, ale w tej wersji slow flow miękki (jest jezzcze wersja natural taka zwykła faktycznie twarda co nie ma tych zakręconych lini przy smoczku), ja mam tą i szczerze polecam . Dostępne w smyku tylko trzeba patrzeć, żeby przez przypadek nie kupić właśnie tych innych. Może @Itsaris spróbuje, w sumie warto w takiej sytuacji przetestować wszystko
@Oczekujaca123 jak dla mnie to akurat zwykła wersja Aventu jest bardziej miękka niż Natural Przerobiłam sporą ilość butelek i ten był najtwardszy ze wszystkich

@Itsaris zaciekawiłaś mnie tym sklepem, czy mogła byś podać jego nazwę?
Wielka szkoda, że nie macie pomocy. Nam dużo pomagają moi rodzice także wiem jakie to jest nieocenione
 
@Oczekujaca123 a to są różne wersje tego smoka? Nie miałam pojęcia Ale ja miałam tą butelkę 3 lata temu także wtedy pewnie była tylko jedna wersja, aateraz teraz dla córki nawet nie patrzyłam na te butelki
 
reklama
Do góry