reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka

Ja miałam podejrzenie hipotrofii pessar i skurcze. Wylądowałam na patologii. Obwód brzuszka zawsze był za mały. W 34 i 4 dniu TC mala nue ważyła całych 2 kg. Najedliśmy się dużo steachu. Dopiero jeden lekarz który przyszedł na obchód wszystko mi wyjaśnił i uspokoił. Powiedział, że dziecko nie musi mieć hipotrofii. Poprostu może być mniejsze i jeżeli urodzi się w 40 TC może ważyć nawet 3 kg. Nikt nie powiedział że muszę urodzić 5 kg dziecko. I powiedział żeby nie dopatrywać się żadnych wad bo to że ktoś jest chudszy a ktoś grubszy o niczym nie świadczy. Urodziłam równo w 37 TC siłami natury. Mała ważyła 2340. Była malutka i śliczna. Dostała 10 pkt. Żadnej hipotrofii nie było. Mieściła się w 12 centylu. Potem przybierała kg na miesiąc. Wiem dziewczyny ze się denerwuje bo sama przez to przechodziłam ale pomyślnie że mniejsze dziecko to lżejszy poród . Mój trwał 10 minut☺️
 
reklama
Do góry