reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost maluszków

marta, moja pediatra też nie z tych, co się martwią jak nie drgnie miesiąc -dwa, ale u nas nie drgnęło przez prawie 4 miesiące, do tego Radek urósł kilka cm. Owszem, może być że waga stoi w miejscu, ale wtedy wzrost też powinien być w miarę stały. Radek spadł już do 25 centyla, a spadki są już niepokojące, poza tym w ostatniej morfologii miał kiepski hematokryt i coś tam jeszcze, inna pediatra na której zlecenie robiliśmy badania nazwała to "tendencją anemizującą" czy jakoś tak. On teraz ma wzrost w 75 centylu, wagę w 25. Podkarmimy, zobaczymy :) Do tego nie jest niejadkiem, je dużo i regularnie, więc to może być sygnał, ze spala wszystko co zjada, a coś tam powinien jednak odkładać --> za mało kalorii dostaje. Jak dziecko nie je i nie przybiera, to przyczyna jest znana. U nas jest inny problem :(

eijf, siatki centylowe, czyli wzrost i waga są inne dla dziewczynek i inne dla chłopców. Poza tym Radek nie waży za mało, ale przyrost długości nie idzie w parze z przyrostem wagi i to jest niepokojące.
 
reklama
Kropa,to faktycznie go podpasćcie trochę i przebadajcie.

A nie ma przypadkiem jakis problemow jelitowych? to moze byc przyczyną zlego wchlaniania. Jak będziesz robic badanie krwi, to zrob tez CRP- pokazuje ewentualne stany zapalne organizmu.
 
A jada Radek chrupki kukurydziane? Ostatnio przyjrzalam się opakowaniu i taki duzy paluch to 10% kalorii dziennych. Mily sposob na podpasienie (Pola je uwielbia, ale jada jedną dziennie)
 
marta, jadł jak był młodszy i nie dostawał glutenu, teraz tylko kruszy :( Generalnie on nie je takich rzeczy jak herbatniki, biszkopty, ciastka... Za to owoce i warzywa zawsze muszę mieć umyte, bo sam się częstuje. Ostatnio próbował zjeść surową nieobraną cukinię...
 
czyli nie tylko moja taka chudzina:-)ile wzrostu to nie wiem, ale też pewnie nie wiele ponad 80. np. Spodnie 92 są o wiele, wiele za długie. a ręce to ma ok.20 cm od paszki . musiałam do płaszcza wymierzyć:-D
 
Gosia ma już prawie 87 cm, waga ok. 11kg.

Był moment, że wzrostowo stała przez 1-2 m-ce, ale teraz znowu ruszyła z kopyta i w ciągu 1,5 tyg. pobytu u dziadków przybył 1 cm.
 
reklama
reklama
Do góry