reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost maluszków

reklama
A ja słyszałam, że facet rozwija się do 6 roku życia, a potem tylko rośnie:-D albo, że jego mózg rozwija się tyko do momentu, kiedy korzysta z nocnika:-D

U nas 10,5 kg i 80 cm.Czyli średnia krajowa:-)Zu jest na 50 centylu (wczoraj było szczepienie).
 
Ja sie ostatno przerazilam waga "maluchow", bo przez miesiac przybylo im po prawie kilogramie. Przy czym wczesniej od kilku miesiecy staly w miejscu z waga. Ale to pewnie dlatego ze w koncu zaczely jesc caly obiad ktory im podaje...
Zatem nasze wagi to 10,3kg (Amelka) i po 11,7kg (!) Olenka i Mis. Wzrost nie wiem- bo nie wiem jak w koncu je mierzyc. Ale ubranka 86 i 92 czasem, wiec chyba tak jak wiekszosc rowiesnikow :)
 
gogana_raczej wszystko w normie:) 11,7 kg rzeczywiscie pokazna ale to jeszcze nie waga ciezka:) moja mierzono na konsultacji jeszcze na lezaco bo niby dzieci nie potrafia jeszcze dobrze przy scianie stanac z nozkami przy niej wlasnie.Moja kladli w takim aparacie ktory mierzy elektronicznie.No a ubranka tez na 86/92
 
U nas mierzyli na stojąco. wyszło 80. pewnie jest jakiś tam margines błędu +/- 1-2 cm. z ubrankami to różnie-body inny rozmiar, spodenki inny...zależy jeszcze od firmy. a największy problem z czapkami...
 
My ubranka mamy 86, sporadycznie 92 (jak jakaś zaniżona rozmiarówka), spodnie czasami jeszcze 80,ale to raczej zawyżone rozmiary, albo po prostu normalne, bo w końcu mała ma 81 cm wzrostu:-D

czapki kupuje 48, ale mierzę i kupuje na styk, bo jak zrobiłam zapas, to się okazała za duża, tzn. jak dziecko siedzi w wózku, to zsuwa się na oczy. Teraz już tak łepetynka nie rośnie, nie ma co robić zapasów, zwłaszcza że czapki się poddają rozciąganiu.
 
czapki kupuje 48, ale mierzę i kupuje na styk, bo jak zrobiłam zapas, to się okazała za duża, tzn. jak dziecko siedzi w wózku, to zsuwa się na oczy. Teraz już tak łepetynka nie rośnie, nie ma co robić zapasów, zwłaszcza że czapki się poddają rozciąganiu.

no niekoniecznie- ta pilotka co mamy do kombinezonu się nie rozciąga...to inny rodzaj czapki:-)ale mała przeróbka krawiecka i jest prawie ok. I też mierzyłam w sklepie, a w sklepie było ok...niestety w trakcie testowania dopiero wyszło, że jednak się na oczy zsuwa ja Zu kręci się na lewo i prawo...a wzięliśmy 48. jak mierzyłam jej centymetrem, też tyle mi wyszło, a pielęgniarce 46:baffled:
 
a ja jakis czas temu zainstalowałam miarke wzrostu. I wyszło nam, że gośka przez ostatni mieisąc urosła 1 cm. Ma teraz 83 cm wzorstu. Wszyscy mi mówią, ze wyglada na 2 lata. Jest wysoka, szczupła a do tego włoski dosyć bujne jak na jej wiek.
 
Nef-z moich obserwacji wynika ze wlasciwie wiekszosc dzieciaczkow w ich wieku ma poki co podobny wzrost:) No ale co prawda to prawda,wlosy dodaja 'lat":)dzieci tutaj dookola maja juz naprawde dlugasne kucyki.nie bzdurne kitki-palmy ale powazne kucyki a moja nadal krotkiez przodu,dluzsze z tylu.
 
reklama
eijf no nie wiem, mi z siatek centylowych wynika, ze mogą być różnice do 10 cm. Chociaż moja na siatkach wychodzi chyba jako sredniak, za to chudzielec i pewnie przez to wydaje się starsza, bo smuklejsza.
Małe dzieci sa przecież takie puchate:tak:


a te "bzdurne kitki-palmy" to mamuśki pewnie robia po to by zapuścić włoski. Większość dzieci nie lubi spinek, a przeciez trzeba coś zrobić z grzywką. Wszystko przed Tobą eijf:-D
 
Do góry