reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost maluszków

Moja wazy podobnie, trochę ponad 10 kg i nie narzekam, Wazne, ze dziecko rozwija się proporcjonalnie, sprawdz na swojej siatce centylowej, czy leci wg tego samego centylu, wtedy nie ma problemu

poza tym w drugim roku zycia to nie waga jest najwazniejsza, tylko rozwoj ruchowy (tak twierdzi moj pan doktor)
 
reklama
no właśnie u mnie na najpierw powyżej 50 centyla była, potem spadła między 10 a 25...ale stało się to wtedy gdy ja wróciłam do pracy, rozszerzałyśmy dietę, mniej cycania było a Zuzia zaczęła pełzać a tym samym dużo się ruszać...dodatkowo był refluks.

teraz już od dłuższego czasu na 50, ale czasem coś tam lekarka pomarudzi, że "drobnica":-)ja tam też się cieszę, że nie wygląda jak zapaśnik sumo:-D Mama szczupła, tata też, więc skąd ten dzieciak ma być gruby???No chyba, że babci oddam do utuczenia:-D
 
ja pojecia nie mam o centylach...mala rozwija sie dobrze,rosnie na dlugosc i szerokosc ha ha i dopoki drastycznie nie odbiega od norm to nie prejmuje sie czy za lekka lub za ciezka.
 
No tak, niestety dla mojego kręgosłupa ;) ale można było tego się spodziewać - ja mam prawie 180 cm a szanowny małżonek ponad 190cm...
 
reklama
mama_Wiki no to rośnie Wam mała Anja Rubik:tak: albo koszykarka

mój M się śmieje, że nasza będzie kulturystką... taki ma czasami zapał, żeby coś udźwignąć, wyciagnąć, przenieść i spsocić:-D
 
Do góry