reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost maluszków

Ja juz nie wiem. Jak wy mierzycie dzieciaczki? Bo ja ostatnio przystawialm je do sciany i wyszlo mi ze Amelka 75cm a pozostali po 77cm. A ubrania nosza 86 standardowo, a czasem nawet juz 92.
 
reklama
ja sama nigdy nie mierze.po prostu robia to na konsultacji co kilka mc.akurat za 2 tyg jakos mamy .
u nas robia to tak ze dziecko lezy i stopki dotykaja jednego z oncow a do glowki dosuwaja
 
eijf, tak to mierzą, dopóki dziecko dobrze nie stoi, ta miarka jest krótka ;)

Mi po przystawieniu do ściany wychodzi ok. 81, u lekarza wyszło 84, koleżanka swoją małą przystawiała u siebie od ścianę i jej wychodziło 82, a Radek co najmniej 2 cm wyższy ;) Z przystawianiem pod ścianę to może zaniżać/zawyżać, zależy co masz na podłodze, jakie listwy i jak ci dziecko stanie - moje nigdy się nie prostuje, więc ten wzrost to bardzo orientacyjny jest :) Ubranka to my już większość 92, niektóre spodnie jeszcze na 86, bo chudy jest niemiłosiernie i na biodrach mu wiszą, to i nogawki krótsze potrzebne ;)
 
Króla-no chyba wiem jak dziecko mierzyli.mała miała 14 mc i potraila stać a mimo tego ja położyli.maja jakaś elektroniczna miarke.ja sama przekonam się 9.11
 
kropa spróbuj szelek dla swojego szypiorka:tak:

Nef, mamy szelki, ale Radek daje sobie założyć tylko pod bluzkę, na bodziaka - jak ma na wierzchu to zaraz ściąga z ramion i wiszą mu do kolan :/ Poza tym ma za wąskie ramiona i czasem obcierają mu szyję :(

eijf, to Radka już tak nie mierzyli - moze dlatego, że położyć to on się jeszcze bardziej nie da nż ustawić :D
 
a mojej się czepia lekarka, że tak drobna. ma rok i 4 mce i waży 10,6...wzrostu nie znam. Zobaczymy co i jak na szczepieniu pod koniec listopada. I znów 160 pójdzie w p..du
 
reklama
Ja jutro na szczepienie idę wiec mam nadzieje poznać przy okazji wymiary.

Joaszka-dziecko odpowiednia wagę ma to co się pinda czepia?nie rozumiem tych bab!czy te dzieci to jakieś zwierzęta na uboj co to je tuczyc trzeba?mnie by tam zadowalalo jakby dziecko drobne było.kuzynka ma taka kluske ze ledwo się rusza.wtedy martwić się trzeba
 
Do góry