reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost maluszków

ja przygotuję a teściowa i tak coś jej da (zawsze banany przynosi i chrupki kukurydziane, choć mówiłam, że nie wolno). Co z tego, że ja jej wszystko przygotuję i powiem co jak i o której, jak ona zawsze po swojemu...
i tłumaczy się, że albo Zuzia chciała/głodna była (akurat w 2 nie wierzę, bo znam apetyt Zu, a to, że chce...), albo idzie w zaparte, że nie dawała...ech, szkoda nerwów
 
reklama
Mateuszek :
4 i pol miesiaca
waga:8700
wzrost:66
waga urodzeniowa -4 kg
Waga na siatce centylowej tuz ponad 90,wzrost na srodku(nie pamietam wartosci)
Polozna trwierdzi ze wkrotce spadnie z wagi,gdyz zaczyna pelzac i sie turlac.
Co do mamusiek i tesciowych(moja swietej pamieci nie zyje,wiec problem z tesciowa mnie nie dotyczy).Rozmawialam dzis z mama telefonicznie,zjechala mnie ze nie 'wpycham malemu ' butelki na spiocha w srodku nocy ,ze niby przez to dziecko zaglodze...;p a no i oczywiscie juz powinnam mu dodawac troche cukru do mleka z kleikiem....wiecie jak zareagowalam smiechem....No coz tak bylo kiedys i mamuski myla ze tak musi byc nadal,ale tak powaznie mowiac - nie wytrzymalabym z mama pod jednym dachem:p sama kontroluje co daje dziecku do jedzenia,choc jej pomoc czasami w innych kwestiach bylaby niezastapiona
 
ja na szczęście nie mieszkam z teściową, ale jak pracowałam ona małej pilnowała, i nigdy nie robiła tak jak ją prosiłam. czy to w kwestii usypiania małej (odkładamy do łóżeczka i wychodzimy, nie lecimy na każdy dźwięk), czy karmienia (karmimy co 3 godziny, to o tej, to o tamtej)...
 
A nasze bąble od trzech miesięcy z wagą stoją- odkąd zaczęły chodzić- rosną tylko wzwyż ;)
Wagi: Amelka 9,8kg, Olga 10,9kg, Mikołaj 10,5kg. Z duzych klusek teraz sa kluseczkami ;)
 
ja dopiero na poczatku listopada bede wiedziala ale mam nadzieje ze miesci sie w normach bo z jej apetytem to pulpet sie z niej zrobi niedlugo;)
 
reklama
nef-mysle ze 80 to chyba wiekszosc juz doszla?(z naszych dzieciaczkow).Kuzynka mojej (o kilka dni starsza) ma 83-83 (podczas mierzenia kiedy miala 14 mc) a sa rowne wiec moja tez jakos tak (zawsze ma cm mniej)
 
Do góry