reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga poniżej 50 kg na starcie

U mnie początkowo tez waga 50kg w 1 ciąży, nie udało się SN bo po długim wywolywaniu i rozwarciu plus przebiciu wód córka nie chciała zejść w kanał. Tak mi mówiono, nawet widziałam ja jakmuciekala do góry bo siła próbowały ja położne zepchnąć w dół.. Nie wiem co na to miało wpływ..
 
reklama
Moja położna twierdziła, że zwykle szczupłym jest łatwiej urodzić. U mnie (wzrost 163cm) na starcie 47kg, przytyłam 12kg. Poród (pierwszy) sn ze znieczuleniem zo, I faza 5godz. II faza pół godziny, dziecko 3600g. Miałam poczucie, że rzeczywiście poród był łatwy. W ciągu pierwszych 3 mies. po porodzie waga spadła do 46kg i tak się trzyma.
 
Chyba parcia 45 min
mam już troje dzieci, więc chyba wiem, na czym polega i jakie fazy ma poród;)
parte trwały 5 minut, a cały poród od pierwszych skurczów odczuwalnych jako bolesne 45 min.
2 godziny po porodzie mogłabym wracać do domu, najchętniej do przerwanego sprzątania...
za to z trzecim porodem nie było już tak hop... 4 godziny
 
mam już troje dzieci, więc chyba wiem, na czym polega i jakie fazy ma poród;)
parte trwały 5 minut, a cały poród od pierwszych skurczów odczuwalnych jako bolesne 45 min.
2 godziny po porodzie mogłabym wracać do domu, najchętniej do przerwanego sprzątania...
za to z trzecim porodem nie było już tak hop... 4 godziny
A ponoć każdy następny krótszy ;) może jesteś taka twardzielka jak ja i nawet nie czulam tych pierwszych skurczy?
 
Moja położna twierdziła, że zwykle szczupłym jest łatwiej urodzić. U mnie (wzrost 163cm) na starcie 47kg, przytyłam 12kg. Poród (pierwszy) sn ze znieczuleniem zo, I faza 5godz. II faza pół godziny, dziecko 3600g. Miałam poczucie, że rzeczywiście poród był łatwy. W ciągu pierwszych 3 mies. po porodzie waga spadła do 46kg i tak się trzyma.
Ja ważę więcej bo przed porodem 68 kg. W ciąży przytyłam 12 kg. Ale mam 178 cm. Porod? Ja uważam że z tym bólem to się trochę przesadza ;) ja bez znieczulenia po 2 godzinach reg. skurczy pojechałam do szpitala a tu 8 cm. Poszłam pod prysznic wracam 10 cm. 40 min i jest! :D 2 m. I znowu miałam swoje ciało. Śmiałam się ze nic tylko rodzic haha :)
 
mam już troje dzieci, więc chyba wiem, na czym polega i jakie fazy ma poród;)
parte trwały 5 minut, a cały poród od pierwszych skurczów odczuwalnych jako bolesne 45 min.
2 godziny po porodzie mogłabym wracać do domu, najchętniej do przerwanego sprzątania...
za to z trzecim porodem nie było już tak hop... 4 godziny
A to i tak nie możemy narzekać jak slysze że kobieta rodzi 24 g?! Masakra...
 
Wazylam 47 kg, gdy zaszlam w pierwsza ciaze, obwod bioder 85cm. Urodzilam normalnie, SN. Podobnie z druga ciaza. Przy trzeciej juz bylo mnie wiecej, ale roznicy w porodach nie bylo- czas trwania itd- wszystko podobnie. Dluuuugo :/.

To nie szczuple kobiety powinny sie martwic , czy dadza rade urodzic. tylko te grubsze- im jest ciezej. A kosci miednicy w czasie porodu tez sie troszke rozchodza.
 
reklama
reklama
Do góry