reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Waga „przed” i „w trakcie” ciąży

Rozwiązania
0
Cześć, mam różne dziwne myśli (chyba głównie spowodowane grupami przyszłych mam) odnośnie wagi.
Otóż przed ciążą ważyłam średnio 67kg. To zawsze była tak moja norma (wspomnę, ze mam 171cm wzrostu) i nie narzekałam, ponieważ skoro mieściłam się w normach tabeli BMI to uznałam, ze jest okey.
Zaszłam w ciąże i do 12 tygodnia spadłam do wagi 58kg. Ciągle mdłości i wymioty zrobiły swoje. Buzia i nogi wyglądały strasznie, jakby połowa gdzieś zniknęła.
Ale zaczęłam tyć.
Obecnie jestem w 20 tygodniu ciąży i ważę już 64kg.
Nigdy nie miałam takich skoków wagi i nie wiem czy w odpowiednim czasie tyję, czy jest coś nie tak z tymi sześcioma kilogramami przez te 8 tygodni.
Czy to się jakoś mieści w normach czy raczej zbyt szybko przybieram?
Czy któraś z Was może miała podobnie? Lub może po prostu wie, jak to powinno mniej więcej wyglądać.
Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙏

reklama

wiola0904

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć, mam różne dziwne myśli (chyba głównie spowodowane grupami przyszłych mam) odnośnie wagi.
Otóż przed ciążą ważyłam średnio 67kg. To zawsze była tak moja norma (wspomnę, ze mam 171cm wzrostu) i nie narzekałam, ponieważ skoro mieściłam się w normach tabeli BMI to uznałam, ze jest okey.
Zaszłam w ciąże i do 12 tygodnia spadłam do wagi 58kg. Ciągle mdłości i wymioty zrobiły swoje. Buzia i nogi wyglądały strasznie, jakby połowa gdzieś zniknęła.
Ale zaczęłam tyć.
Nigdy nie miałam takich skoków wagi i nie wiem czy w odpowiednim czasie tyję, czy jest coś nie tak z tymi sześcioma kilogramami przez te 8 tygodni.
Czy któraś z Was może miała podobnie? Lub może po prostu wie, jak to powinno mniej więcej wyglądać.
kochana, każdy organizm reaguje inaczej i w inny sposób przybiera na wadze. Spadek wagi na początku jest częstym zjawiskiem, pózniej w 2 trymestrze tyje się dość szybko bo zaczyna wykształcać się łożysko, dzidizuś powolutku rośnie, przybywa wód płodowych także nie masz się co martwić. Organizm pod wpływem hormonów najprawdopodobniej nadrabia straty z 1 trymestru. Ja rozmawialam z moją pania ginekolog o wadze w ciąży i powiedziała, że najważniejsze, żeby dzieciątko prawidłowo się rozwijało, przybierało na wadze. Jeśli masz jakieś watpliwości, porozmaiwaj z ginekologiem. Za chwilę będziesz robić badania na krzywą cukrową więc tez zobaczysz czy ewentualnie nie jest to cukrzyca ciążowa. Jest taka strona BELLYBESTFRIEND, możesz założyć tam darmowe konto, jest tam kalendarz ciąży, można wpisywać wagę i sprawdzać czy mieści się w granicach normy. Lekarzem nie ejstem ale wydaje mi się, że nie masz się czym martwić :) jedne kobiety tyją 6kg a inne 20. Ja jestem w 29tyg ciazy i przytyłam 7,5kg z czego pierwsze 6 do 20tyg ciąży. Teraz chyba jeszcze kilka mi dojdzie ale maluszek rośnie prawidłowo więc jestem spokojna :) Dużo zdrówka dla Ciebie i dzidzi

Lilka455

Rozwiązania
0
Ale zaczęłam tyć.
Spokojnie, ja w pierwszej ciąży przy wzroście 170 z waga 56 równo 20 kg przytylam. Teraz jestem w drugiej na końcówce i starowalam z wagi 60 , a mam 70 tylko 10 na plusie. Każda ciąża jest inna 😊 wiadomo trzrba tez uważać co sie je i jak duże porcje 😊

marta18691

Miasto
Rydułtowy
Rozwiązania
5
Każdy inaczej przechodzi ciążę w 1ciazy 14 kg mialam na plusie w 2 12kg.:) tyle ze ja startowalm z 56kg i tez mialam spadek waga w dół leciala

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
nati/misio Waga z przed ciąży, w ciąży i po. Dzieci urodzone w październiku 2011 1082
A jak tam z waga przed pod koniec i po ciazy obiecnie? Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 61
Mama4Facetów Waga wcześniaków. Wcześniaki 11
K Waga niemowlaka Potrzebuję porady 9
K Waga w ciąży Ciąża, poród, połóg 4
Duomami Waga bliźniąt w ciąży Mamusie bliźniat, trojaczków i... 3
D Za duża waga u niemowlaka kp Niemowlaki 12
Madzia04071990 Mamusie pomocy!!! Waga 11-miesięcznego dziecka Sierpniowe mamy 2019 60
B Waga dziecka w 26 tygodniu Potrzebuję porady 7
MiliMay Cukrzyca ciążowa, a waga dziecka Ciąża, poród, połóg 15
L Waga dziecka w 26 tygodniu Ciąża, poród, połóg 16
A Waga niemowlaka Potrzebuję porady 12
Sylwica88 20 tydzień prenatalne, waga 311g BB położna radzi mamom 8
S WAGA PŁODU 24TC Potrzebuję porady 4
C Waga po 2 ciąży Potrzebuję porady 5
boska.ka Waga w ciąży Lutowe mamusie 2020 priv 39
Feline88 Cukrzyca a waga przyszłej mamy Ciąża, poród, połóg 13
zuzia.s Waga w 38 tc Potrzebuję porady 5
P Waga Listopadowe mamy 2019 17
A Duza waga a ciaza Ciąża, poród, połóg 8
A Waga dziecka w 33 tc? Potrzebuję porady 6
C Wzrost i waga Roczniaki i dwulatki 4
S Lipcowa mamusie ;) waga wzrost data i wszystko inne Dzieci urodzone w 2018 roku 5
Fanka Kadry Małe łożysko w ciąży, mała waga dziecka Ciąża, poród, połóg 19
Sylownka Waga dziecka ponad 4kg w 35tc ? Ciąża, poród, połóg 10
A Waga dziecka 8 msc! Potrzebuję porady 11
C Waga w ciąży w 16 tygodniu Potrzebuję porady 11
M Waga dziecka Potrzebuję porady 11
Kate2106 Karmienie piersią i waga Potrzebuję porady 3
Mamaax3 Nasza waga Lutowe mamy 2019 21
karolina21325 Waga płodu Ciąża, poród, połóg 19
M Waga w ciąży Ciąża, poród, połóg 5
kluseczka89 Waga dziecka w 26/27 tygodniu ciaży Potrzebuję porady 23
M Waga dziecka Potrzebuję porady 39
E Waga dzieck w 33 tygodniu ciazy. Ciąża, poród, połóg 12
agata194 Waga ciagle na minusie Potrzebuję porady 11
Natalka00723 Waga niemowlaka Potrzebuję porady 34
M Waga maluszka w 34 tyg ciąży. Ciąża, poród, połóg 13
Asteraki Pomoc w przybieraniu na wadze Wcześniaki 5
Mamowycukierek Ciąża a waga Ciąża, poród, połóg 12
M KP a waga dziecka plus przepuklina Potrzebuję porady 5
P Moja waga a brak ciąży? Staramy się 9
M Czy za niska waga? Potrzebuję porady 11
Veronika_k Waga w 26 tygodniu ciąży ?? Potrzebuję porady 5
madeline12 Typ figury i waga a ciąża i powrót do formy. Ciąża, poród, połóg 6
K Waga poniżej 50 kg na starcie Ciąża, poród, połóg 28
E Chyba zwariuję :/-Parę pytań... Ciąża, poród, połóg 4
willou Waga dwulatka. Potrzebuję porady 18
E Chwale sie-Mega szczesliwa Ciąża, poród, połóg 1
NomiMalone Nasza waga - przybieramy i tracimy zbędne kilogramy - BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w maju 2017 26