reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje

A my jesteśmy zmuszeni kupić mieszkanie w tym roku i plany wyjazdu gdzieś (a nie do kogoś) się oddalają :(

A tak mi się chce!!!

No ale przynajmniej w góry na jakiś weekend wyjedziemy, bo są blisko.
Tylko mnie ostatnio oświeciło, że nie wiem, jak będziemy po nich chodzić. Ostatnio Jagoda była jeszcze lekka i w nosidełku niósł ją mąż. A teraz???
Najwyżej tylko kolejkami pojeździmy i po wierzchowinie pochodzimy.
 
reklama
My to już długo tylko powierzchowne wędrówki z Victorem bo nienawidzi nosidełek od zawsze,spazmów dostaje.Ma tam chyba za mało wygodnie i musi czuć się wolny a nie na uwięzi:-)Na szczęście w wózku nie ma problemu no i tam gdzie się da to jeździmy.
 
Maarta - ja cały czas pamiętam :)

Na razie zapadła decyzja. Kupujemy mieszkanie w Oświęcimiu. Chyba w końcu pogodziliśmy się z myślą, że mieszkanie kupuje się obecnie co najwyżej na kilka lat.
Wczoraj chodziliśmy po agencjach. Znaleźliśmy jedno, tyle, że do zamieszkanie dopiero od grudnia - jeśli sie nic nie przesunie :(
Na razie czekamy na inne oferty.
Na słupach tylko ogłoszenia "kupię", no ale to nie ten watek.

Urlopy mamy poplanowane na początek czerwca. Cóż - zobaczymy.

A jak wygląda wyrabianie paszportu dla dziecka?
vici - napisz cos na ten temat
 
Joaśka ja wyrabiałam Victorowi paszport w maju zeszłego roku i kosztował mnie 30pln i do tego fotki oczywiście.Victor ma go na 10 lat ale wiem,że teraz to już na 5 robią.Choć długość i tak zależy od celników bo mogą zacząć się upominać o wymianę bo przecież takie maluchy szybko się zmieniają.Ja czekałam niespełna 3 tygodnie.Można też wyrobić maluchowi dowód i trwa to szybciej ale obowiązuje tylko w UE a inne kraje odpadają więc polecam paszport.
 
vici to mówisz-piszesz że lepiej zrobić od razu paszport dziecku niż dowód.A na paszport gdzie sie zanosi wniosek bo ja się nie orientuje.
Wiem ze trzeba mieć 3 zdjęcia dziecka z profilu.I obojga rodziców podpisy.
 
Pewnie,że paszport lepiej przynajmniej ma się z głowy wszystko bo wszędzie można jechać.Rodzice podpisują na miejscu.U nas w Kłodzku to ja w ratuszu składałam wniosek i w ratuszu odbierałam a teraz to do Wałbrzycha trzeba jeździć i załatwiać paszport.
 
reklama
a mi pani w biurze paszportowym inaczej powiedziała, ze dopuki dziecko nie skonczy 5 lat to paszport wazny jest na 3 lata.
mozna wyrobic dowód tymczasowy, wazny chyba 2 lata i mniej kosztuje.
 
Do góry