reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasza waga w ciąży

reklama
W pierwszej ciąży przytyłam 25kg ale też miałam zatrucie ciążowe i ostatnie 2 miesiące to +10 kg. W obecnej ciąży zaczynam z lekką otyłością i do 8 tc schudłam 6kg. I tak waga mi się trzymała do ok 23 tc kiedy zaczęłam nabierać. Obecnie 27tc i mam dalej -2kg (od 23 do 27 przybrałam 4kg). Ja przed ciąża przytyłam 20 kg dosłownie z powietrza 🙄 Trzymałam dietę na IO, ćwiczyłam i ciągle tyłam. Myślę że ciąża unormowała jakieś hormony bo jem normalnie 3 posiłki dziennie a czasami I słodycze wpadną a waga nie wzrasta gwałtownie. Mój ginekolog powiedział,że dziecko ma z czego ściągać więc nic się nie stanie jak nie przytyje. Mam jeść zdrowo i spacerować jeśli zdrowie pozwoli 🙂 Mała rośnie zdrowo i zgodnie z 50 centylem. Zobaczymy co przyniesie 3 trymestr 😉
 
Dokładnie, nie przejmuj się aż tak i nie sugeruj że jedna np. przytyła 7 kg a druga 15 bo każdy organizm jest inny i potrzebuje więcej lub mniej. Zależy też od budowy ciała i wzrostu. Ja miałam chyba 19 kg a teraz jestem tydzień po porodzie i nawet nie widać że w ciąży byłam
 
Do góry