reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne !!!

reklama
kobietki dobrze ze jestesmy pazdziernikowe mamy i jestesmy pod opieka lekarzy... i juz wymyslaja byle by tym kobietkom nie dawac
 
Ja osobiscie sie z tym zgadzam co wymyslili bo ile jest kobiet (pijaczek) co rodza tylko po to by dostac kase.A poznej takie dziecko idzie do domu dziecka. A jak bdzie trzeba miec takie zaswiadczenie to moze zapobiegnie to niechcianym dzioeciom.
 
jak dla mnie to lekko naciągana teoria. Dzieci w rodzinach patologicznych rodziły się również przed wprowadzeniem becikowego. Te nowe wymagania są dla mnie jak to ze wielbłąd musiałby udowadniać ze nosi garby. Skoro kobieta urodziła dziecko to chyba jest fakt niezaprzeczalny co?
Co powiecie na to ze w mojej przychodni na wizytę u gina w NFZ musiałabym czekac do UWAGA: czerwca. Gdyby nie było mne stac na wizytę prywatną to nie mam szans na becikowe. Paranoja.
 
Z tego co wiem, po porodzie, kiedy będziesz się starać o któreś z tych świadczeń, będziesz musiała dostarczyć dokumenty: akt urodzenia dziecka, wniosek (nie wiem co jeszcze). Od 1 listopada 2009 r. dodatkowo będzie trzeba przynieść zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę, że ciąża była prowadzona od co najmniej 10 tygodnia tzn. że od 10 tc byłaś pod stałą opieką lekarską, poddawałaś się badaniom i byłaś na wizytach. Wiele kobiet jeszcze o tym nie wie, bo niewiele się o tym mówi. A dużo kobiet idzie później do lekarza niż w 10 tc.
Jak dla mnie:
Cięcia w bużecie + Polityka prorodzinna = Żenada
w ogóle polityka prorodzinna w tym kraju pozostawia WIELE do życzenia
10 tydzień to mozna nawet nie podejzewa ze jest wię w ciaży pierwsze 3 miesiące można przeciez mie coś na wzór okresu,nie mówiąc o tym ze sa dziewczyny z nieregularnym okresem i oriętują się sporo później jak dla mnie to głupie!!!
 
reklama
Do góry