reklama

wczesne zęby

Temat na forum 'Młodziutkie mamy' rozpoczęty przez mamowyswiat., 25 Styczeń 2013.

1. mamowyswiat.

mamowyswiat. Zaciekawiona BB

mojej córci wyszły już zęby, a dopiero w niedziele skończy 4-ry miesiące. Czy to nie jest za szybko? Czytałam, że mogą być słabo zmineralizowane. Czy można jakoś temu zapobiec? Ja dopiero 2 miesiące po porodzie miałam pierwszą plombę w życiu (a kończę 29 lat pod koniec roku). Chciałabym, żeby mała powtórzyła moją historię...

2. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Moja starsza córka miała pierwsze zęby od 4 miesiąca życia, na dzień dzisiejszy wszystkie ma z próchnicą :-(

Młodsza ma obecnie 7 miesięcy i ani jednego zęba, więc zobaczymy jak to będzie jak wyjdą

Ale nie przejmuj się, to że dziecko ma zęby mleczne z próchnicą, nie znaczy wcale, że zęby stałe będą słabe. Mojej siostry córka miała mleczne wszystkie czarne, a teraz ma 12 lat, i piękny biały uśmiech :-)

3. reklama
  4. mamowyswiat.

Dzięki Kasiulka. Kurcze, to kiepsko... ja nie mialam nigdy nic robione w zębach, aż do teraz. Mąż za to jest najlepszym klientem dentysty. Chciałabym, aby mała nie podzieliła jego losu :) A może wiesz, czy można takiemu maluchowi coś podawać na wzmnocnienie tych ząbków? pozdrawiam

5. justi82

justi82 Kubusiowa mama

Mojemu dziecku pierwsze jedynki wyszły jak miał 4mce i 2 tyg. Reszta zębów szła jeden za drugim, bardzo szybko. Ostatnio obawialiśmy się że idą już 6-ki, które normalnie wychodzą 6-latkom. Udaliśmy się na wizytę u stomatologa, który nas pocieszył że to końcówki 5-tek wychodzą. Syn ma zero skazy na ząbkach. Mamowyswiat po prostu będziesz musiała szybciej o ząbki dbać.

6. Karolekk

Karolekk Zaangażowana w BB

Witaj
    Mój synek ma 3,5 m-ca i ma już dwie dolne jedynki:-) pierwszego ząbka odkryliśmy dokładnie w dniu kiedy skończył 3 m-ce, drugi pojawił się tydzień później. Pytałam pediatry o te zęby, właśnie o to czy nie będą słabo zmineralizowane i powiedziała, że skoro wyszły to znaczy, że są już odpowiednio zmineralizowane. Mówiła też, że to jak szybko wychodzą zęby to sprawa genetyczna i lepiej, że wyszły w 3 m-cu niż jakby miał 13 m-cy i ani jednego zęba. Mamy o nie dbać, przecierać gazą po każdym posiłku. Pozdrawiam.

7. mamowyswiat.

Dzięki Dziewczyny :) zakupiłam już odpowiedni sprzęt, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy powinnam używać jakiś past? Pewnie są jakieś specjalne dla małych brzdąców? No i mamy już dwa ząbki na dole :) każda zmiana w rozwoju i krok do przodu daje mi tyle radości ;) pozdrawiam i życzę udanego wieczoru! :)

8. solina

solina Zaangażowana w BB

spokojnie... ząbki już w tym okresie się mogą wyrzynać... to kwestia oczywiście każdego organizmu.. jednak rozbieżności czasowe nie są duże :)

9. agushka

agushka Fanka BB :)

Moja niunia miała 4 miesiące jak miała pierwsze ząbki. Teraz ma 13 miesięcy a zębów..aż 14! Wyrzynają się jej jak szalone...ale to po tatusiu ma;)

10. reklama
  11. marusiaczek

marusiaczek Fanka BB :)

To że ząbki tak szybko wyszły nie oznacza, że będą słabsze czy bardziej podatne na próchnice. Trzeba po prostu o nie wcześniej zadbać, także bez obaw:)

12. kochanie08

kochanie08 Aktywna w BB

To prawda, jeżeli za szybką wychodzą ząbki to są słabsze. Powinnaś je szczotkować specjalną szczoteczką dla niemowląt.

Poleć forum