reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wczesne zęby

mamowyswiat.

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2013
Postów
21
Miasto
Poznań
mojej córci wyszły już zęby, a dopiero w niedziele skończy 4-ry miesiące. Czy to nie jest za szybko? Czytałam, że mogą być słabo zmineralizowane. Czy można jakoś temu zapobiec? Ja dopiero 2 miesiące po porodzie miałam pierwszą plombę w życiu (a kończę 29 lat pod koniec roku). Chciałabym, żeby mała powtórzyła moją historię...
 
reklama
mojej córci wyszły już zęby, a dopiero w niedziele skończy 4-ry miesiące. Czy to nie jest za szybko? Czytałam, że mogą być słabo zmineralizowane. Czy można jakoś temu zapobiec? Ja dopiero 2 miesiące po porodzie miałam pierwszą plombę w życiu (a kończę 29 lat pod koniec roku). Chciałabym, żeby mała powtórzyła moją historię...

Moja starsza córka miała pierwsze zęby od 4 miesiąca życia, na dzień dzisiejszy wszystkie ma z próchnicą :-(

Młodsza ma obecnie 7 miesięcy i ani jednego zęba, więc zobaczymy jak to będzie jak wyjdą

Ale nie przejmuj się, to że dziecko ma zęby mleczne z próchnicą, nie znaczy wcale, że zęby stałe będą słabe. Mojej siostry córka miała mleczne wszystkie czarne, a teraz ma 12 lat, i piękny biały uśmiech :-)
 
Dzięki Kasiulka. Kurcze, to kiepsko... ja nie mialam nigdy nic robione w zębach, aż do teraz. Mąż za to jest najlepszym klientem dentysty. Chciałabym, aby mała nie podzieliła jego losu :) A może wiesz, czy można takiemu maluchowi coś podawać na wzmnocnienie tych ząbków? pozdrawiam
 
Mojemu dziecku pierwsze jedynki wyszły jak miał 4mce i 2 tyg. Reszta zębów szła jeden za drugim, bardzo szybko. Ostatnio obawialiśmy się że idą już 6-ki, które normalnie wychodzą 6-latkom. Udaliśmy się na wizytę u stomatologa, który nas pocieszył że to końcówki 5-tek wychodzą. Syn ma zero skazy na ząbkach. Mamowyswiat po prostu będziesz musiała szybciej o ząbki dbać.
 
Witaj
Mój synek ma 3,5 m-ca i ma już dwie dolne jedynki:-) pierwszego ząbka odkryliśmy dokładnie w dniu kiedy skończył 3 m-ce, drugi pojawił się tydzień później. Pytałam pediatry o te zęby, właśnie o to czy nie będą słabo zmineralizowane i powiedziała, że skoro wyszły to znaczy, że są już odpowiednio zmineralizowane. Mówiła też, że to jak szybko wychodzą zęby to sprawa genetyczna i lepiej, że wyszły w 3 m-cu niż jakby miał 13 m-cy i ani jednego zęba. Mamy o nie dbać, przecierać gazą po każdym posiłku. Pozdrawiam.
 
Dzięki Dziewczyny :) zakupiłam już odpowiedni sprzęt, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy powinnam używać jakiś past? Pewnie są jakieś specjalne dla małych brzdąców? No i mamy już dwa ząbki na dole :) każda zmiana w rozwoju i krok do przodu daje mi tyle radości ;) pozdrawiam i życzę udanego wieczoru! :)
 
spokojnie... ząbki już w tym okresie się mogą wyrzynać... to kwestia oczywiście każdego organizmu.. jednak rozbieżności czasowe nie są duże :)
 
Moja niunia miała 4 miesiące jak miała pierwsze ząbki. Teraz ma 13 miesięcy a zębów..aż 14! Wyrzynają się jej jak szalone...ale to po tatusiu ma;)
 
To że ząbki tak szybko wyszły nie oznacza, że będą słabsze czy bardziej podatne na próchnice. Trzeba po prostu o nie wcześniej zadbać, także bez obaw:)
 
reklama
mojej córci wyszły już zęby, a dopiero w niedziele skończy 4-ry miesiące. Czy to nie jest za szybko? Czytałam, że mogą być słabo zmineralizowane. Czy można jakoś temu zapobiec? Ja dopiero 2 miesiące po porodzie miałam pierwszą plombę w życiu (a kończę 29 lat pod koniec roku). Chciałabym, żeby mała powtórzyła moją historię...

To prawda, jeżeli za szybką wychodzą ząbki to są słabsze. Powinnaś je szczotkować specjalną szczoteczką dla niemowląt.
 
Do góry