reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wcześniejszy poród

Olej rycynowy może być bardzo niebezpieczny i dla matki i dla dziecka. Dziwię się, że ktoś by szybciej sobie ulżyć jest w stanie ryzykować i powodować silne przeczyszczenie, które może być bardzo szkodliwe.
Napar z liści malin wpływa korzystnie na czynności skurczową macicy ale porodu nie wywoła bo nie ma takiej mocy. Ja piłam od 32 tc by ułatwić sobie poród.

A wszystkie inne metody mogą zadziałać tylko wtedy gdy dziecko będzie gotowe. To ono decyduje. To, że jest się w terminie nie oznacza, że dziecko jest gotowe więc nie ma co go zmuszać. Dziecko urodzone w 38 czy 39 tc może mieć cechy wcześniacze i utrudniony start bo urodziło się w momencie nie właściwym dla siebie bo miało się urodzić np w 42 tc i wtedy byłoby gotowe.
 
reklama
Moja dzidzia w 38 tyg ważyła ponad 4kg i zdecydowaliśmy sie z ginekologiem w 38i 4 dniu na delikatny masaż szyjki. Po 3 dniach urodziłam.
 
Olej rycynowy może być bardzo niebezpieczny i dla matki i dla dziecka. Dziwię się, że ktoś by szybciej sobie ulżyć jest w stanie ryzykować i powodować silne przeczyszczenie, które może być bardzo szkodliwe.
Napar z liści malin wpływa korzystnie na czynności skurczową macicy ale porodu nie wywoła bo nie ma takiej mocy. Ja piłam od 32 tc by ułatwić sobie poród.

A wszystkie inne metody mogą zadziałać tylko wtedy gdy dziecko będzie gotowe. To ono decyduje. To, że jest się w terminie nie oznacza, że dziecko jest gotowe więc nie ma co go zmuszać. Dziecko urodzone w 38 czy 39 tc może mieć cechy wcześniacze i utrudniony start bo urodziło się w momencie nie właściwym dla siebie bo miało się urodzić np w 42 tc i wtedy byłoby gotowe.
jestem ciekawa czy ta herbatka pomogła Ci w urodzeniu? Było łatwiej?
 
Bez przesady z tym wcześniejszym porodem dla dzidzi każdy dzień jest dobry w brzuszku. Chyba że jesteś po terminie.
 
jestem ciekawa czy ta herbatka pomogła Ci w urodzeniu? Było łatwiej?

Ciężko powiedzieć. Nie było źle. Urodziłam szybciej i zdecydowanie sprawniej niż pierwsze dziecko ale i bez liści malin tak zazwyczaj bywa.
Ja uważam, że mi pomogły ale nie wiem jak byłoby bez nich.
Łykałam jeszcze kapsułki wiesiołka...byłam bardzo nastawiona na naturalny poród a po pierwszym porodzie musiałam urodzić bez pęknięcia i nacięcia więc robiłam wszystko o czym słyszałam i czytałam.
Urodziłam w 3 godziny, ale ostatnia godzina to była faza parta- tak długo bo z pełną ochroną krocza...
 
reklama
Ciężko powiedzieć. Nie było źle. Urodziłam szybciej i zdecydowanie sprawniej niż pierwsze dziecko ale i bez liści malin tak zazwyczaj bywa.
Ja uważam, że mi pomogły ale nie wiem jak byłoby bez nich.
Łykałam jeszcze kapsułki wiesiołka...byłam bardzo nastawiona na naturalny poród a po pierwszym porodzie musiałam urodzić bez pęknięcia i nacięcia więc robiłam wszystko o czym słyszałam i czytałam.
Urodziłam w 3 godziny, ale ostatnia godzina to była faza parta- tak długo bo z pełną ochroną krocza...
Dzięki za odpowiedź. Wierzę że u mnie będzie podobnie. :-)
 
Do góry