reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Widoczny pecherzyk w macicy

megido

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Maj 2019
Postów
34
Witam, czy spotkal sie ktos kiedys z sytuacja, ze widoczny jest pecherzyk w macicy, przy spozniajacym sie ok tygodnia okresie, jednak beta wychodzi negatywna? To moj 3 cykl po poronieniu i w kazdym z nich jest taka sytuacja, co to moze oznaczac? Chcialabym cos podpowiedzieć lekarzowi, narazie wprowadzenie heparyny nic nie zmianilo. Bardzo proszę o pomoc.
 
reklama
reklama
Według mnie trochę wcześniej jeszcze, może ogarnizm po prostu nie dopuszcza do ciąży, bo nie doszedł do siebie po tamtej poronionej. Dobrze,że bez zabiegu. To 8-10 mm to mierzone w jakiej fazie?
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Endo w czasie potwierdzenia owulacji (monitoring czy sa pecherzyki), czyli dzien lub dwa przed ovitrelle, jakies 3-4 przed owu. A masz moze jakis pomysl, czemu pecherzyk sie pojawia? Bo dla mnie to do zaplodnienia dochodzi, ale problem jest z zagniezdzeniem. To moje domysly, ale moze da sie to jakos potwierdzic? Jakies badanie czy cos?
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Endo w czasie potwierdzenia owulacji (monitoring czy sa pecherzyki), czyli dzien lub dwa przed ovitrelle, jakies 3-4 przed owu. A masz moze jakis pomysl, czemu pecherzyk sie pojawia? Bo dla mnie to do zaplodnienia dochodzi, ale problem jest z zagniezdzeniem. To moje domysly, ale moze da sie to jakos potwierdzic? Jakies badanie czy cos?
Ale jeżeli jest widoczny pęcherzyk w macicy to do zagnieżdzenia dochodzi. Kiedy zawsze chodzisz na usg? Ile wtedy spóźnia Ci się okres?
 
Moim zdaniem nie dochodzi do zagnieżdżenia, bo gdyby doszło to by był wykrywalny bhcg we krwi. Do zapłodnienia dochodzi, stąd pęcherzyk w macicy i spóźniony okres. Endo 8mm przy owulacji to bez szału. Zawsze tak było czy po poronieniu się zmniejszyło?
 
moim zdaniem jest tak samo. Jest nawet lepiej jak przed poronieniem, wtedy jak bylo 6-8mm to juz bylo niezle, jak sie udalo endo 8mm przy monitoringu. Pierwszy cykl po poronieniu endo 12mm jak dobrze pamietam, ale i to nie pomoglo.

Dziewczyny, a taka inna mysl: do zagniezdzenia moze dojsc nawet w 12dpo, moze to moj przypadek a ja sprawdzam bete 11dpo a leki odstawiam wlasnie w 12 dniu. Moze tu jest jakis problem? Niby moze sie zagniezdzic a ja juz bez lekow i leci progesteron na leb na szyje? Czy błędne myslenie? (juz sil mi brakuje szczerze mowiac i szukam jakiegos rozwiazania/tlumaczenia zeby jakos to pokonac :/)
 
Moim zdaniem nie dochodzi do zagnieżdżenia, bo gdyby doszło to by był wykrywalny bhcg we krwi. Do zapłodnienia dochodzi, stąd pęcherzyk w macicy i spóźniony okres. Endo 8mm przy owulacji to bez szału. Zawsze tak było czy po poronieniu się zmniejszyło?
Ale 2-3 dni po spóźnionym okresie nie byłoby nic widać na usg. Dopiero zagniezdżony zarodek widać na usg a nie wędrujące po macicy jajeczko.
 
reklama
Nie man pojecia :( podesle zdjecia z jednego z ostatnich cykli, moze cos podpowiecie. To jest 30dc, 2 dni spoznienia. Endo 13.5mm, GS 2.5. Beta z tego dnia 0.4, okres pojawil sie 4 dni pozniej.
 

Załączniki

  • 20190619_172623.jpg
    20190619_172623.jpg
    774,5 KB · Wyświetleń: 70
  • 20190619_172628.jpg
    20190619_172628.jpg
    652,9 KB · Wyświetleń: 63
Ostatnia edycja:
Do góry