reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiek ciąży w długim cyklu. Kiedy do lekarza żeby dostać becikowe?

bananka8686

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2016
Postów
555
Dzień dobry.
Zaszłam w ciążę przy długim cyklu. Współżyłam z mężem tylko raz w 34 dniu cyklu. W 48 dniu cyklu zrobiłam badanie bety HCG (30) i w 50 dniu cyklu (72). Jak obliczyć tydzień ciąży? który tydzień ciąży ginekolog wpisze do karty ciąży? ten wynikający z ostatniej miesiączki (niewiarygodny)? czy faktyczny wynikający z usg? Pytam bo nie wiem jak szybko umówić się na wizytę do ginekologa. Przy składaniu wniosku do becikowego potrzebne jest zaświadczenie o byciu pod opieką lekarską w ciąży przed 10 tygodniem. Nie chciałabym stracić tego świadczenia. Jakie zaświadczenia przyjmują do becikowego? czy to jest 10 tygodni włącznie? czyli 9 tygodni i 6 dni? czy 10 tygodni i 6 dni?
Proszę o szybką odpowiedź. Bardo trudno umówić się do lekarza w ciągu 2 tygodni.
Pozdrawiam
Agnieszka
 
reklama
Wiek ciąży który będzie brany do obliczenia daty porodu podadzą Ci na USG prenatalnym w 11-14tc, natomiast teraz na USG na podstawie wielkości zarodka lekarz może orientacyjnie powiedzieć Ci który to tydzień i w ten sposób rozpocząć kartę ciąży:) jeszcze jest trochę wcześnie więc poczekaj z dwa tygodnie na wizytę żeby już zobaczyć może serduszko, napewno nie będzie za pozno
 
Jaką mam pewność że lekarz nie wpisze mi do karty terminu z OM?
Są osoby które mają okres dwa razy do roku i ciążę musi lekarz obliczyć według wielkości zarodka, nie może wpisać inaczej, w twoim przypadku nie jest aż tak źle ale owulację napewno miałaś bardzo pozno skoro beta jest malutka a to już 50dc, do 12tc zarodki rozwijają się niemalże identycznie więc musi się opierać o USG a nie datę OM
 
Są osoby które mają okres dwa razy do roku i ciążę musi lekarz obliczyć według wielkości zarodka, nie może wpisać inaczej, w twoim przypadku nie jest aż tak źle ale owulację napewno miałaś bardzo pozno skoro beta jest malutka a to już 50dc, do 12tc zarodki rozwijają się niemalże identycznie więc musi się opierać o USG a nie datę OM
Dzięki. Trochę mnie uspokoiłaś😉
 
Jeśli om jest mniej więcej 8 listopada
Owulacja bez miesiączki
Wizyta 20 stycznia
Dająca 6w3
Czy także jest to prawidłowe i można starać się o becikowe?
 
Jaką mam pewność że lekarz nie wpisze mi do karty terminu z OM?
powiedz lekarzowi, ze masz bardzo dlugie, nieregularne cykle. wtedy pod uwage wezmie CRL zarodka i na tej podsatwie obliczy termin porodu :) ja mialam dokladnie taka sama sytuacje a tym zaswiadczeniem sie nie stresuj, wiekszosc poloznych wydaje bezproblemowo zaswiadczenie, ze sie bylo objetym opieka przed 10tyg ciazy :) zdrowka dla Ciebie i maluszka. Co do wizyty, to tak jak dziewczyny radza, za jakies 2 tygodnie na spokojnie, zeby bylo widac serduszko bo jak pojdziesz wczesniej i bedzie tylko pecherzyk to niepotrzebnie sie bedziesz stresowac a stres teraz jak najmniej wskazany :)
 
reklama
Do góry