reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności i sprawy urzędowe

reklama
SŁuchajcie odnośnie spraw urzedowych to ja mam jeszcze takie pytanie.

Będe rodzić poza moją miejscowością zamieszkania i zameldowania.
Po urodzeniu sie malucha do jakiego USC mamy sie udac. Do tego, któemu podlega terenowo szpital gdzie bede rodziła czy do tego, któremu my z mężem podlegamy w miejscu naszego zamledowania??
 
Mnie się wydaje, że najlepiej do tego, do którego podlega miejsce, w którym chcecie zameldować Maleństwo.
Ale nie jestem pewna. Najlepiej jak zadzwonisz do swojego USC i się zapytasz.

Ja mam ten sam problem, co Ty tak prawdę mówiąc. Bo rodzę we Wrocławiu, zameldowana jestem w Bielsku-Białej, a Mój ma zameldowanie w Gnieźnie :dry:
 
Mnie się wydaje, że najlepiej do tego, do którego podlega miejsce, w którym chcecie zameldować Maleństwo.
Ale nie jestem pewna. Najlepiej jak zadzwonisz do swojego USC i się zapytasz.

Ja mam ten sam problem, co Ty tak prawdę mówiąc. Bo rodzę we Wrocławiu, zameldowana jestem w Bielsku-Białej, a Mój ma zameldowanie w Gnieźnie :dry:

My bedziemy chcieli kluche zameldowac tu gdzie mieszkamy i my jestesmy zameldowani.
Poczekam moze ktos cos bedzie wiedział jak wyglada taka sytuacja a jak nie to bede gzieś dzownic
 
szpital wysyła dokumenty do usc najblizej szpitala, tam trzeba potem zgłosić się po akt urodzenia.z tym aktem do swojego usc żeby zameldować.
dokładnie , rejestracja jest w urzedzie pod który podlega szpital, a resztę już załatwiacie w swoim urzędzie.

PS dla mam które nie są w małżeńskim związku ale pozostają w związku partnerskim i chciały by nadac dziecku nazwisko męża :
możecie udac się do któregokolwiek usc i podpisac Akt Uznania dziecka nienarodzonego, musicie byc oboje. Daje Wam to to, że po narodzinach dzieciątka nie musicie wszyscy w trójkę ( tata, mama i dzidzia - jak nie ma jej z kim zostawic) zapychac po urzedach aby dokonac rejestraci a potem zameldowac malucha, może to zrobic z aktem sam tata.
Mamy będące w zwiążku małżeńskim mają prościej daja tatusiowi dziecka swój dowód i tatuś sam zapycha do urzędu i stoi w kolejkach:-):-):-)
 
PS dla mam które nie są w małżeńskim związku ale pozostają w związku partnerskim i chciały by nadac dziecku nazwisko męża :
możecie udac się do któregokolwiek usc i podpisac Akt Uznania dziecka nienarodzonego, musicie byc oboje. Daje Wam to to, że po narodzinach dzieciątka nie musicie wszyscy w trójkę ( tata, mama i dzidzia - jak nie ma jej z kim zostawic) zapychac po urzedach aby dokonac rejestraci a potem zameldowac malucha, może to zrobic z aktem sam tata.
Dokładnie. Ja już tak zrobiłam. Bez żadnych problemów. Dzięki temu po porodzie mam święty spokój. Dodatkowo okazało się (czego nie wiedziałam), że dziecko może nosić dowolne nazwisko - to znaczy partnera, albo moje, albo łączone:tak: A ja myślałam, że musi być nazwisko ojca. Dodam tylko, że mama musi wziąć ze sobą swój skrócony odpis aktu urodzenia i jakiś dokument potweidzający ciąże (np. karta ciąży):tak:
 
Kurcze,a ja mialam ostatnią wizytę u lekarza i zapomniałam o zaswiadczeniu:sorry:Będę musiała go na oddziale w szpitalu kiedyś złapać,żebym nie musiała tylko znów tam iść do niego prywatnie do gabinetu-juz nie chodzi o kasę,ale o to czekanie-bo zawsze ma całą poczekalnię pacjentek:sorry:
 
reklama
dziewczyny,moze wiecie w ciagu jakiego czasu trzeba zarejestrowac dziecko w urzedzie po jego urodzeniu?kiedys bylo tydzien ale chyba cos sie wydluzylo?
 
Do góry