reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe Śnieżynki i korzystanie z nocnika

monikasia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Lipiec 2009
Postów
1 507
Miasto
Bayern - Niemcy
No wlasnie:-)czy juz uczycie maluszki siadac na nocniczek? Jesli tak, to z jakim skutkiem;-)
Jesli nie, to moze macie jakies skuteczne na to metody? Bo przygotowac sie trzeba:-)
 
reklama
Hej,
ja jestem zdania tego co lekarze-nie ma co przyspieszac. Swoja dwójkę nie goniłam;-) na nocnik. Koło 2 roku sami chcieli naśladować rodziców. Zresztą wtedy maluchy są bardziej świadome swego ciała i zaczynają nad nim panować. Poszło nam bardzo szybko i łatwo. niektórzy ścigają dzieci na siłę i potem one nawet w dorosłym :szok:życiu np z płciowością lub wypróżnianiem się. My mamy spokojnie rok czasu przed sobą.:tak:
 
No wlasnie...Zastanawialam sie kiedy zaczac. Wiesz, nie chodzi, zeby odrazu na sile, ze juz musi i koniec. Kurcze juz nie pamietam jak to ze starszym synem bylo:zawstydzona/y:Ale szybko sie nie nauczyl, to pamietam:-DTzn jakos ok 2 lat:tak: Czyli chyba normalnie.
Planujesz odrazu na sedes (z nakladka) czy najpierw na nocniczek?
 
:-)Cześć:-) My już dawno zakupiliśmy nocniczek, i jak widzieliśmy, że malutka się skupia to ją sadzaliśmy:tak: (oczywiście sama już siedziała)Jakiś czas nie mieliśmy kupki w pampersie, bo Dawała znać, że chce tzn. najpierw delikatnie stęknęła, i już było wiadomo o co chodzi. Aż w końcu nadszedł moment, że się jej odmieniło, i kilka razy zrobiła w pampra:baffled: Nie zmuszam, jej jak nie chce to jej nie sadzam, a tak poza tym to nocniczka już nie używamy, bo zauważyłam, że woli na Dorosły kibelek się załatwiać:-) Nie widzę nic złego w powolnym oswajaniu dziecka z nocniczkiem:-) Pozdrawiam
 
Marlas nie, no pewnie:) kazdy wychowuje dzidzie wedlug swojego zdania, to jasne. Mi tesciowa (akurat u mnie przebywa) radzi, zeby pomalu zaczynac. Nocniczek tez juz mam:) taki najzwyklejszy.A Ty?
 
A my dostalismy nocniki kibelki na prezent i kazałam wynieśc na strych :baffled:, bo bałam się że nocniki nie doczekają, myśle że mamy zauważą kiedy dziecko jest gotowe, agatka może, ale darek jest zbyt żywotny żeby usiąść i chwile się nie ruszać
 
ja planuje zacząć od roczku..... powoli do niczego go nie zmuszać.... raz drugi go posadze zobaczymy jak zareaguje... Sebuś mój jak miał 2,5 roku to juz całkiem robił na kibelek... z Kuba chce by to jednak było trioszke szybciej dlatego chce tez wczesniej zacząć bo jak wiadomo każde dziecko inaczej na to reaguje.....
 
Ja też chciałabym już spróbować z nocniczkiem,ale też nie na siłę,po prostu spróbować,bo zawsze prawie wiem kiedy Misiu robi kupkę,bo stęka przy tym i nagle przestaje się bawić,poza tym nauczyłam go przy tym mówić "e e" :-) i on już kojarzy kupkę z e e,więc gdy zacznie mówić "e e " to po prostu spróbuję posadzić go na nocniczek-którego jeszcze nie kupiłam :) Ze swojego doświadczenia wiem,że synek dlużej nie mógł się nauczyć na nocniczek,a córeczki szybko załapały.Michałek jest ruchliwy i tez nie wiem czy usiedzi na nociu :) ale spróbujemy,pewnie w tym tygodniu kupię nocniczek,dobrze,że o tym przypomniałyście :)
 
reklama
Ja też jeszcze nie mam nocniczka.... kupimy go na roczek :):)
Właśnie jak myślicie zwykły nocniczek lepszy czy nasadka na kibelek???
 
Do góry