reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiek ciąży

Dołączył(a)
29 Październik 2019
Postów
10
Hej dziewczyny potrzebuje pomocy jestem w ciąży(16tydz.)tak mi dziś wyliczył dokładnie ginekolog więc przypada mi licząc wstecz na pierwszy dzień ostatniej miesiączki jak cylke miałam nie regularne mimo to tak przypadło miesiąc przed cyklem nie miałam miesiączki czy jest możliwe że ta ciąża jest trochę starsza
 
reklama
Hej dziewczyny potrzebuje pomocy jestem w ciąży(16tydz.)tak mi dziś wyliczył dokładnie ginekolog więc przypada mi licząc wstecz na pierwszy dzień ostatniej miesiączki jak cylke miałam nie regularne mimo to tak przypadło miesiąc przed cyklem nie miałam miesiączki czy jest możliwe że ta ciąża jest trochę starsza
Niewiele zrozumiałam z Twojego pytania.
Lekarz nie pytał kiedy miałaś ostatnią miesiączkę?
Tak naprawdę wiek ciąży koryguje się przez USG. Więc jeśli wyliczył to z pomiarów to powinnaś mu zaufać.
 
Pytal chodzi mi o to że jak to możliwe że mój początek ciąży rozpoczyna się właśnie od pierwszego dnia miesiączki wiadomo że w tych naszych kobiecych dniach nie uprawia się stosunku więc chodź moja miesiączką się pojawiła to tydzień wcześniej gdy robiłam test ciążowy wyszedł pozytywny z reguły blada krecha nie daje gwarancji ale jednak była ,nie wiem co o tym myśleć
 
Pytal chodzi mi o to że jak to możliwe że mój początek ciąży rozpoczyna się właśnie od pierwszego dnia miesiączki wiadomo że w tych naszych kobiecych dniach nie uprawia się stosunku więc chodź moja miesiączką się pojawiła to tydzień wcześniej gdy robiłam test ciążowy wyszedł pozytywny z reguły blada krecha nie daje gwarancji ale jednak była ,nie wiem co o tym myśleć

Zawsze początek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Później na badaniach 1 i 2 trymestru widać jaki jest tak naprawdę wiek ciąży. Np. mój mały według usg jest starszy o 5 dni i daty porodu z tych dwóch usg są identyczne.

Nie za bardzo rozumiem, co napisałaś, bo nie używasz w ogóle kropek i przecinków- ciężko się to czyta, więc nie mogę dokładnie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
 
Pytal chodzi mi o to że jak to możliwe że mój początek ciąży rozpoczyna się właśnie od pierwszego dnia miesiączki wiadomo że w tych naszych kobiecych dniach nie uprawia się stosunku więc chodź moja miesiączką się pojawiła to tydzień wcześniej gdy robiłam test ciążowy wyszedł pozytywny z reguły blada krecha nie daje gwarancji ale jednak była ,nie wiem co o tym myśleć
Dziwnie to wszystko brzmi. Ale w 16 tygodniu lekarz nie powinien patrzeć na to kiedy miałaś ostatnią miesiączkę tylko obliczyć wiek ciąży na podstawie USG.

A nie miałaś USG przed 10 tygodniem ciąży?

Jeśli chodzi o pozytywny test przed miesiaczką, to być może to była ciąża biochemiczna. Samo się oczysciło podczas okresu i od razu zaszłaś w kolejną ciążę. Ale wiesz, to tylko takie moje gdybanie.

Powiedz najpierw czy miałaś w ogóle robione USG.
 
reklama
Dziwnie to wszystko brzmi. Ale w 16 tygodniu lekarz nie powinien patrzeć na to kiedy miałaś ostatnią miesiączkę tylko obliczyć wiek ciąży na podstawie USG.

A nie miałaś USG przed 10 tygodniem ciąży?

Jeśli chodzi o pozytywny test przed miesiaczką, to być może to była ciąża biochemiczna. Samo się oczysciło podczas okresu i od razu zaszłaś w kolejną ciążę. Ale wiesz, to tylko takie moje gdybanie.

Powiedz najpierw czy miałaś w ogóle robione USG.
 
reklama
Co do usg miałam 2razy za pierwszym razem wyliczył mi 5tc a tydzień później byłam juz w 10tc też mi się wydaje że coś jest tu nie tak dlatego zdecydowałam się tu napisać przypuszczam że może być też tak że to nie byla miesiączką tylko takie krwawienie bo czasem pojawia się na początku ciąży i jest nie groźne sama juz nie wiem ehhh a tak mnie to jakoś męczy
 
Do góry